• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

KKYDP İŞLETMELERİ YERİNDE İNCELENDİ

23 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
829 defa okundu.
KKYDP İŞLETMELERİ YERİNDE İNCELENDİ

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, Bingöl’de “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında 9 adet Etçi tavuk çiftliği ve 6 adet Büyükbaş sığır işletmesi kurularak faaliyetlerine devam ettiğini belirtti.

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülmekte olan “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” Tarıma dayalı ekonomik yatırımlar 9. Etap kapsamında projeleri tamamlanan Etçi tavuk kümeslerini ve 12. Etap kapsamında yapımı devam eden Modern Damızlık Sığır İşletmelerini ziyaret ederek yatımcıların sorunlarını yerinde inceledi. İl Müdürü Bahadır, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; 2015 yılında Bingöl için Bakanlığın KKYDP kapsamında hayvancılık barınaklarına hibe desteği verilmesiyle beraber Bingöl’de 9 adet Etçi tavuk çiftliği ve 6 adet Büyükbaş sığır işletmesi kurularak faaliyetlerine devam ettiğini belirtti.

“İLİMİZ VE ÜLKE EKONOMİSİ İÇİN CİDDİ BİR KATMA DEĞERDİR”

Modern hayvancılık işletmelerde hayvan refahını artırmasıyla birlikte hem verim hem de kalitede artışa sebep olacağını belirten İl Müdürü Bahadır; “Bu tesislerin ilimizde tarımsal gelirin çeşitlenmesi ve örnek teşkil etmiş olması açısından önemlidir. Bu potansiyelin artırılması için il müdürlüğümüzce çalışmalar tüm hızıyla devam ettirilecektir. Bu gün itibari ile ilimizde yılda 1.600.000 adet etçi broiler tavuk üretimi gerçekleşmektedir. Bu hem ilimiz ve ülke ekonomisi için ciddi bir katma değerdir. Ayrıca sayıları 9 bulacak olan büyük baş hayvan işletmeleri de, Sütaş AŞ entegre büyük baş hayvancılık işletmesi ve faaliyet gösteren diğer süt ve et işleme tesislerinin ham maddesinin karşılanması açısından önemlidir. Bu işletmelerdeki hayvan refahıyla ve modern teknikleri ile diğer işletmelere örnek olacaktır” dedi.

Açılan tesisleri ve faaliyetleri yerinde inceleyen, yatırımcılar ile teknik personellerden bilgi alan ve yatırımcıların karşılaştıkları sorunları dinleyen Bahadır, ilgili kurumlarda sorunlara çözüm arayacağını belirterek bu tesislerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haber: Fuat Kaya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN