• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

KIZILAY’DAN YENİ SİSTEM

21 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
708 defa okundu.
KIZILAY’DAN YENİ SİSTEM

Solhan’da faaliyet gösteren Türk Kızılayı Şubesi’nin çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Şube Başkanı Canlı, daha önce gelen yardımların kolilerde olmasından dolayı dağıtımında sıkıntı yaşadıklarını belirtirken yeni çalışma sitemleri ile artık muhtaçların istedikleri yardımların daha güzel yapılabileceğini ifade etti.

Türk Kızılayı Solhan Şubesi Başkanı Eşref Canlı, yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunurken uyguladıkları yeni sistemin farklılıklarından ve faydasından bahsetti.

Türk Kızılayı’nın dünyanın dört bir yanında çalışmalar yürüttüğünü hatırlatan ve kendisinin de uzun bir süre önce Solhan’da Türk Kızılay’ı Şubesi başkanlık görevini üstlendiğini söyleyen Canlı, Türk Kızılayı Solhan Şubesi olarak yatıkları çalışmalardaki başarılarının ekibinin kendilerine tam bir ehemmiyetle bağlı olduğu ve çalışma arkadaşlarının ciddi ideal sahibi kişilerden oluştuğunu belirtti.

Solhan’da bu görevi yürütürken kendi menfaatlerini ikinci plana attıklarını ve vazifelerini eksiksiz yürütmeye çalıştıklarını belirten Canlı, “Allah’ın izniyle hizmetin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bu şirin ilçede, bu görevi yaparken kendi menfaatlerimizi ikinci plana atmış bulunuyoruz. Bir çıkar gözetmeksizin sadece milletimizin duasını almak istiyoruz ve inşallah bize nasip olur. Tabii ki ömrümüz yeterse çok daha güzel işler yapmaya çalışacağız Allah’ın izniyle hepsini de başaracağız. Başarmamamız için hiçbir sebep yok. Yalnız Kızılayımıza bir ana binaya ihtiyacımız vardır ve inşallah oda olur. Umutluyuz. Başta Kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş ile Belediye Başkanı Sayın Abdulhakim Yıldız, tüm kurum amirlerine ve çalışanlarına başarılar dilerim. Tüm ilçede çalışan ve esnafına bize verdikleri destekten dolayı Kızılay genel başkanımız adına sonsuz teşekkür ederim. Allah esnafımıza bol kazançlar versin.” İfadelerini kullandı.

“BU BİR İLKTİR”

Bugüne kadar yürüttükleri yardımlardan özellikle giyim ve ayakkabı yardımlarında büyük sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen Canlı, “Şimdiye kadar yürütmüş olduğumuz yardımlardan özellikle elbise ayakkabı yardımları bizi çok sıkıntıya koymuştur. Ancak bundan böyle Kızılay Şubemizin çatısı altında yürüttüğümüz giyim market çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir. İnşallah bundan böyle insanlarımızın karşımıza alıp onun üzerinde olacak şekilde ayakkabı var ise numarası olacak şekilde giyindirilip en iyi bir şekilde yolcu ederek duasını almak istiyoruz. Bu çalışmalarımızı başlatmak üzere inşallah Solhan’a yakışacak bir şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu bir ilktir. Bazen 100 koli yardım geliyor ama içindekini sergileme şansımız olmuyordu ve bundan dolayı sıkıntı yaşıyorduk. Buna çoktan ihtiyaç vardı ama yerimiz yoktu. Şimdi Sayın Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile YBO Müdürü sayesinde bu çalışmalarımızı hızlandırdık. İnşallah başaracağız.  Fakir ve muhtaç aileler ile yetim çocuklar ve geliri olmayan vatandaşlarımızı en iyi şekilde memnun edip güler yüzle ayrılmaları Allah’tan temennimiz. Ricam; muhtaç insanlar gelsin, ihtiyacı olan gelsin. İsrafta kaçınılmalı. Olanlar, olmayana yardım elini uzatsın.” Şeklinde konuştu.

“PAYLAŞIMCI OLMAYI FAYDALI GÖRÜYORUM”

Bugüne kadar giyim yardımlarını kullanılmamış elbiselerden yaptıklarına dikkat çeken Canlı, ancak evlerinde yeni olup kullanılmayan bay bayan giyimlerinin yıkanmış ve ütülenmiş bir şekilde alıp muhtaçlara vermeyi de kabul ettiklerini belirtti.

Canlı, “Biz ayrım yapmadan tüm ilçe insanlarına imkanlarımız dahilinde iyilik yapmaya devam edeceğiz. En büyük bir sıkıntımız, vatandaşlarımız Kızılayı devlet gözüyle bakıyor. Bir Sivil Toplum Örgütü olan derneğimiz, devlet yararına hizmet yapmaktadır. Tabii ki bu hizmetlerimizi devletimizle beraber yürütmekteyiz. Ancak insan mahiyeti altında bulunduğu Devleti kabul etmek zorundadır ancak haklarını yasal kanunlarla aramak herkesin hakkıdır. Allah devletimize zeval vermesin, güçlü kılsın. Biz de güçleniriz birlikte neler olmaz ki tüm sivil toplum derneklere başarılar dilerim. Bu ilçede liste paylaşımı yapmak istiyorum. Zaman zaman gelen yardımlar (gıda olur elbise olur) yetmez, paylaşımcı olmak faydalıdır diye düşünüyorum. Allah kabul etsin, her dernek bir şeyler tabii ki yapmak ister. Bu yapacağımız yardımlar paylaşımcı olursa kimse mağdur kalmaz diye düşünüyorum. Biz Kızılay Derneği olarak tabi ki genel merkez yazışmalarımızla bazen geri adım atmaktayız. Bu şekilde yürütmek zorundayız.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN