• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

KIZILAY, KURBAN BAĞIŞI BEKLİYOR

14 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1390 defa okundu.
KIZILAY, KURBAN BAĞIŞI BEKLİYOR

Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı’nın, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Vekâletinizle Tüm Yıl Bayram” sloganıyla kampanya başlattıklarını söyleyen Canlı, Kızılay’ın artık geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2015 yılında da devam ettiğini söyledi.

 Türk Kızılayı’nın bu yıl “Kurban Vekâletinizle Tüm Yıl Bayram” sloganıyla kurban kampanyasını başlattıklarını belirten Türk Kızılayı Solhan Şube Başkanı Eşref Canlı, kurban kampanyası ile ilgili açıklamada bulundu.

Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen Vekaletle Kurban Kesim Kampanyasının 2015 yılında da devam ettiğini belirten Canlı, “Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil, yıl boyu ete kavuşacak. ‘Kurban’da Kızılay Modeli’ sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu’nun modern kombinalarında vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek"  ifadelerini kullandı.

KURBAN BAĞIŞI NASIL YAPILABİLİR?

Kurban bağışlarının kavurma olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını da kaydeden Canlı, “Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurban döneminin ardından Kızılay, her vekâlet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bir DVD gönderecek. Hayırseverler Balkanlar ve Afrika’daki ihtiyaç sahipleri için de Kızılay’a kurban vekâletlerini verebilecek. Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 690 TL öderken, yurt dışı kurban vekâlet bedeli için de 435 TL ödenecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılayı Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecek. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekalet sahipleri, 4 taksit imkanından da yararlanabilecek.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN