• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

KIZ İHL’DE YAPILAN ETKİNLİKLER

9 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2038 defa okundu.
KIZ İHL’DE YAPILAN ETKİNLİKLER

Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 9’uncu sınıf öğrencilerine oryantasyon çalışması yapılırken 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Haftası kapsamında da etkinliklerin yapıldığı öğrenildi.

Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi rehber öğretmeni Hamza Ayaz tarafından 9. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon çalışması yapılırken okul öğretmenlerinden Abdullah Karakuş ve Cihan Ölmez’in hazırladığı programa tüm öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anıldı.

  1. SINIF ÖĞRENCİLERİNE ORYANTASYON ÇALIŞMASI

Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi rehber öğretmeni Hamza Ayaz tarafından 9. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon çalışması yapıldı. Çalışma Kapsamında 12. sınıf öğrencileri Hatice Uzun, Sümeyye Çelikel ve Rukiye Gelmez tarafından 9. sınıf öğrencilerine okul tarihçesi, okul kuralları, ders çalışma metotları hakkında bilgi verildi. Daha sonra öğrencilerden gelen soruların cevaplandırılıp öğrencilerin etkinlikten oldukça memnun kaldıkları belirtildi.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILDI

Okulun öğretmenlerinden Abdullah Karakuş ve Cihan Ölmez’in hazırladığı programa tüm öğretmen ve öğrenciler katıldı. Programda 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anıldı. Müdür Başyardımcısı Mikayil Azak, kahraman şehitlerimizin vatan uğruna canlarını hiç çekinmeden feda ettiklerini belirtip gerekirse bizlerinde bu uğurda seve seve canlarımızı vereceğimizi ifade etti.

Programda 11-A sınıfından Berivan Oğur ve Rukiye Çelikel, “Bu Vatan Kimin” adlı şiiri, 12-C sınıfından Âmine Zekiye Ulaş ise “15 Temmuz Şehitleri” adlı şiiri oku. Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni M.Ali Atılgan eşliğinde şehitlerin ruhu ve vatanın bekası için dua edildi.

Ayrıca Okul’da 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri anma köşesi hazırlandı. Öğrencilere hafta boyunca okulun duyuru ekranlarından video ve slaytlar gösterilerek öğrencilerin vatan bilinci aşılandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN