• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

KIZ İHL, OKUL MESCİDİ YENİDEN DÜZENLENDİ

19 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1590 defa okundu.
KIZ İHL, OKUL MESCİDİ YENİDEN DÜZENLENDİ

Solhan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde, öğrencilerin ve eğitimciler ile personellerin ibadetlerini daha ferah bir ortamda yapmaları için okul mescidinde çalışmalar yapılırken Kur’an-ı Kerim’lerin yıpranmadan kullanılması ve okuyanların da daha rahat etmesi için rahle temini yapıldığı belirtildi.

Solhan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi okul mescidinde bazı düzenlemeler yapıldı. Yapılan yenilikler ile ilgili okulun internet sitesinde bir paylaşım yer aldı.

Okulun web sitesinde okul mescidinin düzenlemesi ile ilgili yer alan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Okulumuz kalite takip sistemi kapsamında eğitim ortamları ve fiziki imkânlar alanı oluşturmak amacıyla okulumuzun mescidini, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, idarecilerimizin ve diğer personelimizin yararlanması için uygun şekilde düzenledik.Bu kapsamda mescidimize Kur’an-ı Kerim okumak için rahleler yerleştirilmiş, minberin temizliği ve bakımı yapılmış, halılar temizlenmiştir. Okul personeli tarafından, mescidimizin haftalık bazında temizliği ve düzeni yapılmıştır. Mescide yerleştirilen rahleler sayesinde, mescitte bulunan Kur’an-ı Kerim’lerin yıpranmaması ve öğrencilerimizin Kur’an-ı Kerim’in rahat okunmasına imkân sağlanmıştır.Öğrencilerin mescitte Kur’an-ı Kerim okuyabilmesi ve ibadetlerini yerine getirebilmeleri için en uygun ortam oluşturulmaya çalışılmıştır. Okulumuz meslek öğretmenleri tarafından okul mescidimizde kılınan öğle namazından sonra cüz okunması teşvik edilmiştir. Öğrencilerimize bu sayede hem Kur’an-ı Kerim öğrenme hem de cemaat halinde ibadetlerini yerine getirebilme bilinci aşılanmaya çalışılmıştır.Yıl boyunca sınıf kitaplıklarında Kur’an-ı Kerim dersleri ve Kur’an-ı Kerim okuma saatlerinde okunması için muhafaza edilen Kur’an-ı Kerim’ler Haziran ayında okulumuzun tatile girmesi ile kitaplıklardan toplanmış, temizlenerek okul mescidimizde muhafaza altına alınmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN