• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

KİTAP OKUMA HALKALARI, GENÇLİK MERKEZLERİNİN YAPI TAŞLARIDIR

4 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2611 defa okundu.
KİTAP OKUMA HALKALARI, GENÇLİK MERKEZLERİNİN YAPI TAŞLARIDIR

Solhan’da kitap okuma halkalarına başladıklarını belirten ve kitap okuma halkalarının Gençlik Merkezlerinin yapı taşları olduğunu söyleyen Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan, okullardaki etkinliklerde gençlerin okudukları kitapların değerlendirmelerine katıldıklarını söyledi.

Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Gençler ile ilgili yapılan faaliyetler kapsamında ilçede bulunan ortaöğretim kurumlarında kitap okuma etkinlikleri başladı.

Gençlik Merkezi tarafından başlatılan kitap okuma halkalarının Yüzenada Temel Lisesi, Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ve Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam ettiği belirtildi.

Yapılan etkinlik hakkında bilgi veren Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan, “Kitap okuma halkaları kapsamında Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gençlerin okudukları kitapların değerlendirmesine katıldık. Kitap okuma halkaları gençlik merkezlerinin yapı taşıdır. Gençlerin ifade becerilerinin geliştiğini görmek, onların özgüven duygusuna şahit olmak mutluluk vericidir. Şuanda, Yüzenada Temel Lisesi, Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ve Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gençlerimiz ile çalışmalarımız devam ediyor. Etkinliğimize şimdilik 40 genç katılıyor, hedefimiz 17 halka ve 170 gence ulaşmaktır. Bakanlığımızın belirlediği kitapları gençlerimize verip onlar ile okudukları kitabın kritiğini yapma üzerine kurulu bir sistemdir. Uzun vadede gençlerimizin

ifade becerilerini geliştirmek, özgüvenlerini artırma hedefimiz vardır. Bize destek olan ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile okul idarecilerimize müteşekkiriz.” şeklinde konuştu.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN