• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

KIŞ AYINDA PARKE YAPIM İHALESİNE TEPKİ

18 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
807 defa okundu.
KIŞ AYINDA PARKE YAPIM İHALESİNE TEPKİ

Solhan Belediye tarafından geçtiğimiz hafta kilitli parke taşı yapım ve onarım işinin ihalesinin yapıldığını belirten vatandaşlar, yol ve kaldırımın kar altında olduğu bir dönemde böyle bir ihalenin yapılmasını ve aciliyet durumundan dolayı 21/f maddesine göre ihalenin yapılmasının nedenini sorguladılar.

Geçtiğimiz hafta Solhan Belediyesi tarafından kilitli parke taşı yapımı ve onarımı ihalesinin yapıldığını iddia eden bir firma yetkilisi, kış ayında ilçede bırakın parke işi yapılmasını parkenin kar altında olduğu bir dönemde ihalenin yapılmasının araştırılmasını istedi. İşin 21/f maddesine göre yapıldığını söyleyen firma yetkilisi, “aciliyet durumundan dolayı ihale 21/f maddesine göre yapılmış. Solhan’da bırakın parke yapımı parkelerin görünmesi bile mümkün olmayan bir dönemde 21/f maddesi kapsamında işin yapılmasının araştırılmasını istiyoruz. Şeffaf belediyecilik yapacağını dile getiren Sayın Belediye Başkanımızın bunu açıklamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Belediye tarafından kış ortasında parke onarım ve yapım işi ihalesinin yapıldığını duyduğunda şaşırdığını ve bu konunun mantıklı izahatının yetkililerce yapılması gerektiğini belirten bir vatandaş, “Solhan Belediyesi tarafından İş-Kur kapsamında 150 işçi çalıştırılmasına rağmen hale kaldırımlar kardan ve yollar buzdan temizlenmemişken hangi yollar onarılacak? Solhan Belediyesi yaz aylarında her çalışmasının fotoğraflarını çekip sosyal paylaşım sitesi hesaplarında çalışmaları paylaşılıyordu. Bu ihale kapsamında karlı ve buzlu yollarda yapılan parke yapım ve onarımın da kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz.”  diyerek talebini dile getirdi.

Konu ile ilgili görüşünü aldığımız Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, yoğun kar yağışı dolayısıyla yollarda zarar gören bölümlerin ve kar temizleme çalışmalarında tahrip edilen kaldırım ve yolların yeniden kullanılması için ihalenin yapıldığını belirtti.

Bu tür acil durumların daha önceden de olduğunu ve bundan sonra da olabileceğini belirten Başkan Yıldız, belediyenin belirli bir zaman içinde çalışma programı ile kısıtlanamayacağını, ihtiyaç duyulduğu an imkanlar dahilinde hizmetlerin yapılacağını ve yapılmaya devam ettiğini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN