• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

Kent Konseyi İçin Top Belediyede

31 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1488 defa okundu.
Kent Konseyi İçin Top Belediyede

Solhan Kaymakamlığı tarafından “Kent Konseyi Şart!…” başlıklı haberimiz ilgi tutularak Solhan Belediye Başkanlığı’na yazılan yazıda; ilçede kent konseyinin oluşturulmasına yönelik belediyece konunun değerlendirilerek, gerekli çalışmaların yapılması ve yapılan çalışmaların sonucundan kaymakamlığı bilgi verilmesi istendi.

 Amacı; kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan kent konseylerinin çalışma usul ve esaslarını düzenlemek olan Kent Konseyinin gelişmekte olan Solhan’da da farklı kesimlerin fikirlerini belirtip yönetime katkı sunmaları için girişimlere başlandı.

Solhan Kaymakamlığı tarafından “Kent Konseyi Şart!…” başlıklı haberimiz ilgi tutularak Solhan Belediye Başkanlığı’na bir yazı gönderildi.

Kent konseyi yönetmenliğinde belirtilen çalışma usul ve esaslar çerçevesinde, ilçede kent konseyinin oluşturulmasına yönelik belediyece konunun değerlendirilerek, gerekli çalışmaların yapılması ve yapılan çalışmaların sonucundan kaymakamlığa bilgi verilmesi istenilen yazı; bilgi amaçlı Solhanın Sesi gazetemize de gönderildi.

Solhan Kaymakamı Şeref Aydın adıyla gazetemize gönderilen yazının Kent Konseyi talebinde bulunan vatandaşlarımızın da bilgisi için paylaşıyoruz;

“İlçemizde yayın yapan Solhanın Sesi Gazetesinin 18 Ağustos 2014 Tarih ve 19. Sayısında geçen “Kent Konseyi Şart…” başlıklı haber yazısında, ilçemizde halen kent konseyinin olmadığından bahisle ilçemizde kent konseyinin oluşturulmasının gerekliliğine ilişkin konu gündeme getirirmiş ve vatandaşların bu yöndeki talepleri doğrultusunda yetkililerin konuyla duyarlı olması çağrısında bulunulmuştur.

5393 sayılı Belediye Kanunun 76. Maddesinde kent konseyinin oluşturulmasıyla ilgili esaslar belirtilmiş olup, kanunun bu maddesine dayanılarak, İçişleri Bakanığınca hazırlanan ve 08.10.2006 tarih ve 26313 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe konulan Kent Konseyi Yönetmenliği’nde belirtilen çalışma usul ve esaslar çerçevesinde, ilçede kent konseyinin oluşturulmasına yönelik belediyenizce konunun değerlendirilerek, gerekli çalışmaların yapılmasını ve sonucundan kaymakamlığımıza bilgi verilmesini rica ederim.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN