• Dolar Alış / Satış: 8.547 / 8.563
  • Euro Alış / Satış: 10.365 / 10.383
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:53
  • Yatsı: 21:46

KAYSERİ’DE İKİNCİ OLDULAR

2 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
869 defa okundu.
KAYSERİ’DE İKİNCİ OLDULAR

Kayseri’de düzenlenen TAF Turkcell Atletizm Festivaline katılan sporcularımız takım olarak derece elde edemezken ferdi olarak bir sporcumuz fırlatma topunda biri de 1000 metre yarışlarından olmak üzere iki sporcumuz ikinci oldu.

TAF (Türkiye Atletizm Federasyonu) Turkcell Atletizm Federasyonu gurup müsabakaları Kayseri’de yapıldı. 8 ilden farklı kategorilerden 30 takımın katıldığı yarışmalara Bingöl’den de Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler olmak üzere iki kategoride takımlarımız yarışmalara katıldı.

Kayseri’de yapılan TAF Turkcell Atletizm Federasyonu gurup müsabakalarına Bingöl, Erzincan, Giresun, Kayseri, Ordu, Sivas, Tokat ve Tunceli illerinden farklı kategorilerde 30 takım katıldı.

30 Nisan 2016 Cumartesi günü Kayseri’de düzenlenen TAF Turkcell Atletizm Federasyonu gurup müsabakalarına Bingöl’den katılan yıldız kızlar takımında 5 sporcudan 4’ü Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri olurken Yıldız erkekler kategorisinde yarışan Bingöl takımının da 6 sporcudan oluştuğu öğrenildi.

30 takımın mücadele ettiği müsabakalarda Bingöl takımlarından Yıldız Kızlar Kategorisinde mücadele eden ekip, 11’inci olurken Yıldız Erkekler Kategorisinde mücadele eden ekibimiz ise 8’inci oldu.

FERDİLERDE 2 DERECE ELDE EDİLDİ

TAF Turkcell Atletizm Federasyonu gurup müsabakalarına Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler olmak üzere iki kategoride yarışlara katılan Bingöl ekipleri, takım olarak derece elde edemezken ferdi olarak iki sporcumuz başarılı oldu.

Yıldız Kızlar Kategorisinde mücadele eden takımımızda bulunan Solhan Yenibaşak Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerinden Rende Yıldız fırlatma topu alanında grup müsabakalarında ikinci olurken Bingöl Kaleönü Ortaokulu Öğrencilerinden Recep Kenber 1000 metrede ferdi olarak grup müsabakalarında ikinci oldu.

Kayseri’de yapılan TAF Turkcell Atletizm Federasyonu gurup müsabakalarında Yıldız Kızlar kategorisinde ferdi olarak ikinci olan Rende Yıldız ile Yıldız Erkekler kategorisinde ferdi olan Recep Kenber, Erzurum’da yapılacak TAF Turkcell Atletizm Federasyonu yarı finallerinde Bingöl’ü temsil etmeye hak kazandılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN