• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

KAYMAKAMLIKTAN KOLLUK KUVVETLERİNE İFTAR

14 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
620 defa okundu.
KAYMAKAMLIKTAN KOLLUK KUVVETLERİNE İFTAR

Kolluk kuvvetlerine yönelik düzenledikleri iftar programında konuşan Kaymakam Okumuş, ” tatil demeden hafta içi hafta sonu demeden üç yüz altmış beş gün yirmi dört saat çalışan, kanun ordusu olarak gördüğümüz için hem bir araya gelmek, motivasyonlarını artırmak, hatırlanmak hem de bu bir araya huzur için gelişimizi bir şekilde doğrudan ya da dolaylı olarak vesile olarak ifade etmek için bu sofrada buluştuk. İftarımızı açtık, Allah kabul etsin.” dedi.

Ramazan ayında önce şehit aileleri, gaziler ile kurum amirleri ve daha sonra ise sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve kanaat önderleri, gençler ve Solhan, Arakonak ve köy muhtarlarına, yönelik düzenlenen iftar programı kolluk kuvvetlerine yönelik de yapıldı.

11 Haziran 2018 Pazartesi günü ilçe jandarma karakolu ve ilçe emniyet personeline yönelik AlmerRestaurant’ta düzenlenen iftar programına Kaymakam Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve davetliler katıldı.

İftar programında konuşan Kaymakam Okumuş, “Ramazanın son haftasında; kaymakamlık olarak, belediye olarak, diğer arkadaşlarımız olarak bir iftar sofrasında bir araya geldik. Biz özellikle jandarmamızın ve özel hareket personelimizin, tabi bunun yanında ambulans, hastane, itfaiye teşkilatı da yirmi dört saat çalışıyor.  İşte tatil demeden hafta içi hafta sonu demeden üç yüz altmış beş gün yirmi dört saat çalışan kanun ordusu olarak gördüğümüz için hem bir araya gelmek, motivasyonlarını artırmak, hatırlanmak hem bu bir araya huzur için gelişimizi bir şekilde doğrudan ya da dolaylı olarak vesile olarak ifade etmek için bu sofrada buluştuk. İftarımızı açtık, Allah kabul etsin. Ben özellikle şunu ifade etmek istiyorum, kolluk teşkilatı, kanunlarınuygulanmasının, kamudüzeninin sağlanmasının, suçların bastırılmasının, trafik işlerinin düzenlenmesinin, vergi toplanmasından icraya kadar bütün işlemlerin arkasındaki gerçek güç olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki; Farz edelim bir kanun uygulanacak kanunun uygulanması idare eliyle olsa bile kanunlara uymayanlara yaptırım yapılması gerekecek. Bunu adliyeler veya idare makamları bir karar vererek bu yaptırımlar neticesinde kanunları, tüzükleri, yönetmenlikleri, bütün işlerin arkasındaki hakiki güç kolluk jandarma teşkilatıdır, polis teşkilatıdır.  Ünlü düşünür Thomas’ın bir sözü var:  ‘Arkasında kılıç kudreti olmayan her sözleşme kağıt parçasından ibarettir. Yok, hükmündedir.’  demek istiyor ki;  sözleşme polis gücüyle, jandarma gücüyle desteklenmeli ki uygulanabilsin. Arkasında, silah gücü, ikna gücü, müeyyide gücü, zor gücü, cebir gücü olamadığı sürece sözleşmeler gerçekten kağıt parçasından ibarettir.” ifadelerini kullandı.

 “15 TEMMUZ’DAN SONRA JANDARMA VE EMNİYET PERSONELİMİZ DÜZELDİ”

Özellikle 15 Temmuz sürecinden sonra Jandarma ve emniyet personelinde ciddi anlamda düzelmenin olduğunu belirten Okumuş, “Bu kurumlarımızda her ne kadar personel anlamında azalma olsa dahi özverileri sayesinde gerçek vatan severlerin,  amirlerinden ve kanunlardan emir alan personelin gayretleri ve özverili çalışması ile işler eskiye nazaran daha yerinde, daha düzgün, daha vatandaş memnuniyetini esas alır bir şekilde yürütüldüğünü vatandaşlarımızdan gelen değerlendirmelerde bu şekilde olduğunu gözlemlemiş oluyoruz. Dolayısıyla bir araya gelmeyi hakkeden kesim emniyet ve jandarma kesimidir. Emniyetimize ve Jandarmaya en az iş düşmesine en büyük dileğimizdir. Emniyet ve jandarma aslında en az iş yükü olduğunda,  toplumsal olarak barışın, huzurun, kamu düzeninin en çok olduğu anlamına gelir. En az yoruldukları anda toplum olarak huzurluolduğumuzun anlamına gelir bu. Jandarma ve emniyetimiz gücünü bir yandan kanunlardan, bir yandan da gücünü millettin teveccühünden almaktadır. Milletin teveccühü olmazsa zaten kanundan alacağı güç çok sınırlı olacaktır, çok yetersiz olacaktır. Esas güç milletin rızasıdır, milletin duasıdır. Dolayısıyla tekrardan Allah birliğimizi, dirliğimizi daim etsin. Bu doğrultuda arkadaşlarımız işlerini yapmaktadırlar, yapacaklar ve yapmaya devam edecekler.  Katılımınız için teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN