• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

Kaymakamlık Kupası Voleybol Turnuvası Yapılacak

21 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1116 defa okundu.
Kaymakamlık Kupası Voleybol Turnuvası Yapılacak

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cemal Esen, Her yıl düzenlenen ‘Kaymakamlık Voleybol Turnuvası’nın bu yıl da düzenleneceğini belirtip turnuva ile ilgili bir açıklamada bulundu.

 Her yıl düzenlenen ‘Kaymakamlık Voleybol Turnuvası’nın bu yıl da düzenleneceğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cemal Esen, turnuvaya katılacak takımların listelerini en geç 22 Nisan 2014 Salı günü saat 12.00’ye kadar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne teslim etmeleri gerektiğini söyledi.

Esen; “Spor yapmak isteyen herkese fırsat vermek, yetişkin, genç ve çocuklarımızı spora kanalize etmek, sporu sevdirmek, alkol, sigara, uyuşturucu gibi kötü alışkınlıklardan korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli takdir edebilen saygılı kurallara riayet eden erdemli sporcular yetiştirmek ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak amacıyla, ilçemizde her yıl olduğu gibi bu yılda Kaymakamlık Kupası voleybol turnuvasını düzenlenecektir.” Açıklamasında bulundu.

Turnuvaya Kimler Katılabilecek?

Turnuvaya tüm kamu kurum ve kuruşları, mahalle, köy takımlarının katılabileceğini söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cemal Esen; “Kurumların takım oluşturmasında dışarıdan alacağı sporcu sayısında sınır olmayacaktır. Ancak Profesyonel lisansı olan en fazla iki sporcu aynı takımda yer alacaklardır. Takım, Kurum amiri, Mahalle, Köy Muhtarlıkları ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri sorumluluğunda olacaktır. Kura çekimi 22 Nisan 2012 günü saat 14.00’te Geçlik ve Spor Müdürlüğümüzde olacaktır.  Müsabakalar İlçe Müdürlüğümüz kapalı spor salonunda oynanacaktır.” ifadelerini kullandı.

Turnuvanın Kuralları Belirlendi

Turnuvanın tek devreli lig usulü olduğunu ve katılımın dört (4) veya daha fazla takımın müracaat etmesi halinde gruplar halinde müsabakalar gerçekleştirileceğini söyleyen Esen, şu ifadeleri kullandı: “Turnuvada uluslararası kurallar uygulanacak olup, müsabaka tarihi ve saatleri kura çekim günü belirlenecektir. Turnuvaya katılacakların isimleri Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne verildikten sonra yeni sporcu ismi eklenmeyeceği gibi bir sporcu birden fazla takımda oynayamayacaktır. Turnuva tertip komitesi tarafından idare edilecektir. Her takım lisansı olmayan iki sporcunun Kimlik fotokopisi ve birer adat fotoğraflarını Başvuru belgesi ile beraber vermek zorundadırlar.”

Ayrıca Esen, Turnuvaya katılacak Kurum ve Sporculara başarı dileğinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN