• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

KAYMAKAMDAN ŞAMPİYONLARA ALTIN ÖDÜLÜ

2 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
865 defa okundu.
KAYMAKAMDAN ŞAMPİYONLARA ALTIN ÖDÜLÜ

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Kastamonu ilinde Atletizm Geliştirme Projesi Türkiye Finallerine katılan ve Türkiye Şampiyonu olan sporcularımızı makamında ağırladı. Sporcuları tebrik eden Kaymakam Okumuş, 4 sporcuyu altın ile ödüllendirdi.

Atletizm Geliştirme Projesi kapsamında 81 ilden sporcuların katılımı ile 9 bölgede bölge yarışmaları düzenlenirken Bingöl ekibinin katıldığı Van bölgesinde 4 kategoriden 3’ünde Türkiye finallerine yükselmişti. Finallere yükselen sporcularımız 24 Nisan 2016 tarihide 27 ilden 550 sporcunun katımı ile düzenlenen Türkiye finallerinde ter döktüler. 4 sporcudan oluşan ve Solhan’dan üç sporcunun yer aldığı minik erkekler kategorisinde mücadele eden Bingöl ekibi, Türkiye Şampiyonu olmuştu.

Türkiye Şampiyonu olan minik erkekler kategorisi 3 sporcusu ve Yıldız erkekler kategorisinde Türkiye 5’incisi olan Nihat Birgin isimli sporcularımız ile İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cemal Esen ve Sporcu antrenörü Ümit Sekin, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş’u ziyaret ettiler.

Sporcuları makamında kabul eden Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, antrenör Ümit Sekin’den sporcuların durumu hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Okumuş’a sporcuları durumunu anlatan Sekin, Van ilinde düzenlenen gruplarda yaptıkları mücadele sonucunda elde ettikleri derece sonucu Kastamonu ilinde düzenlenen Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandıklarını belirtti.

Bingöl olarak 12 sporcudan oluşan 3 takım olarak Türkiye Şampiyonasına katıldıklarını ve bu sporculardan 9’unun Solhanlı olduğunu belirten Sekin, minik erkekler takımının Türkiye Şampiyonu olduğunu ve Yıldız erkeklerde ise Nihat Birgin isimli sporcularının ferdi olarak Türkiye beşincisi olduğunu söyledi.

Ümit Sekin’in Sporcuların eğitim durumu, yaş aralığı ve gelecekleri ile ilgili Kaymakam Okumuş’a bilgi verdikten sonra Kaymakam Okumuş, sporcuları tebrik edip, başarıların devamını diledi.

Sporcuları Türkiye genelinde elde ettikleri başarılarından dolayı kutlayan Okumuş, minik erkekler takımında Türkiye şampiyonu olan 3 sporcu ile yıldız erkekler kategorisinde ferdi olarak Türkiye 5’incisi olan sporcu olmak üzere 4 sporcuya altın vererek ödüllendirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN