• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

KAYMAKAM’DAN OKUL ZİYARETLERİ

26 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1381 defa okundu.
KAYMAKAM’DAN OKUL ZİYARETLERİ

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Liselerini ziyaret etti. Sınıfları tek tek ziyaret eden Kaymakam Okumuş, ziyaret sonunda öğretmenler ile bir araya gelip değerlendirmelerde bulundu.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’ni Perşembe günü ise Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Geçtiğimiz haftada iki gününü okul ziyaretlerine ayıran Kaymakam Okumuş, 21 Aralık 2016 Perşembe günü öğleden önce gittiği Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’nde öğle paydosundan sonra tekrardan giderek tüm gününü burada sınıfları ziyaret ederek geçirdi. Gün sonunda öğretmenler ile bir araya gelen kaymakam Okumuş, 22 Aralık 2016 Perşembe günü ise Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. Burada da sınıflarda öğrenciler ile bir araya gelen Okumuş, her iki okulda da girdiği sınıflarda öğrencilerin hangi mesleği tercih edeceklerini sordu.

Öğrencilerin meslek tercihlerini belirtmesi üzerine bazı öğrencileri tahtaya kaldırıp sorular yönelten Okumuş, öğrencilerin başarı durumunu analiz etti.

Öğrencilerin öncelikle Tıp gibi sağlık alanında revaçta olan bölümleri tercih etmeleri önerisinde bulunan Okumuş, daha sonra mühendislik ve eğitim fakülteleri yönünde tercihlerde bulunmalarının faydalarına olacağını aktardı.

Sınıf ziyaretlerinde öğrenciler ile bir araya gelip sohbet etme imkanı bulan Kaymakam Okumuş, sınıf ziyaretlerinden sonra okul idareci ve öğretmenleri ile bir araya gelip öğrenci durumları değerlendirmesi yaptı.

Öğrencilere sorduğu sorular ve aldığı cevaplar neticesinde edindiği izlenimi idareci ve öğretmenler ile paylaşan Okumuş, sınava hazırlanan öğrencilere yönelik kitap desteği verdiklerini hatırlatıp imkanlar dahilinde desteklerini esirgemeyeceklerini aktarırken yönelttiği sorular neticesinde aldığı cevapların yeteri derecede olmadığını aktardı.

Okul idareci ve öğretmenleri ise, okul ve öğrenci başarı durumları ve eksiklikleri aktarıp çalışmaların devam ettiğini ve başarının artması için destekleme çalışmaların da yürütüldüğünü söylediler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN