• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

KAYMAKAM OKUMUŞ, ÖĞRENCİLERE SÜT DAĞITTI

29 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1055 defa okundu.
KAYMAKAM OKUMUŞ, ÖĞRENCİLERE SÜT DAĞITTI

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda düzenlenen ‘Okul Sütü Programı’na katılan Solhan Kaymakamı Okumuş, öğrenciler ile sohbet ederken süt içmenin sağlık açısından faydalarını dile getirip düzenli olarak süt tüketmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda ‘Okul Sütü Programı’ çerçevesinde anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine süt dağıtıldı.

Solhan’da 3 Bin 199 öğrenciye ‘Okul Sütü Programı’ çerçevesinde süt dağıtımı yapılırken bu programlar çerçevesinde bu hafta Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndaki süt dağıtım programına Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri; Zülfü Çalışkan, Savaş Demirel ve Ekrem Bingöl ile Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Mehmet Emin Agit ve okul idarecileri ile öğretmenler katıldı.

Solhan’da Anaokulları, anasınıfları ve ilkokullarda eğitim ve öğrenim gören 3 Bin 278 öğrenciden 3 Bin 199’unun okullarda dağımı yapılan sütten aldıkları dile getirilirken 79 öğrencinin ise veli izni olmadığı için okul sütünden dağıtılmadığı belirtilirken Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda ise anasınıfı ve ilkokulda okuyan 210 öğrenciden 7’sinin veli izni olmadığından süt dağıtılmadığı 203 öğrenciye ise haftada 3 gün süt dağıtımının yapıldığı ifade edildi.

Her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde okullarda düzenlenen ‘Okul Sütü Programı’ çerçevesinden geçtiğimiz hafta Cuma günü Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndaki süt programına katılan Kaymakam Okumuş ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri anasınıfı öğrencileri süt programına katıldılar.

Öğrenciler ile yakından ilgilenen ve yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi alan Kaymakam Okumuş, öğrencilere süt dağıtımını gerçekleştirdi. Daha sonra ilkokul birinci sınıfa da geçen Kaymakam Okumuş ile beraberindekiler burada da öğrenciler ile sohbet ettiler. Sütün faydalarına değinen ve düzenli tüketilmesi gerektiğine dikkat çeken Kaymakam Okumuş, daha sonra ortaokul öğrencilerini ziyaret etti.

Okullara Fatih projesi kapsamında döşenen akıllı tahta hakkında da bilgi alan Kaymakam Okumuş, katıldığı Fen ve Teknoloji dersi ile İngilizce derslerinde ise öğrenciler ile işledikleri konular hakkında konuşup sorular sorarak derse katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN