• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

KAYIT DIŞI İSTİHDAMIN TESPİTİNE YÖNELİK ANKET YAPILDI

15 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
754 defa okundu.
KAYIT DIŞI İSTİHDAMIN TESPİTİNE YÖNELİK ANKET YAPILDI

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında vatandaşlara yönelik anket yapıldı. Üç sektöre yönelik yapılan anket ile kayıt dışı istihdamın tespiti yapılacak.

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri devam ediyor.

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında kayıt dışı çalışmanın tespit edilmesi ve kayıt dışı istihdama yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında anket çalışması yapıldı.

Hiçbir kimlik bilgisi ve adres bilgisi alınmadan ve anket yapılan kişilerin ismi bile sorulmadan yapılan ankette sorulan sorulara verilen cevapların toplu halde istatistik analizine tabi tutulacağı belirtildi.

İnşaat, Hizmet ve Tarın sektöründe çalışanlara yönelik yapılan anket çalışmasının amacı, yürütülmekte olan proje kapsamında kayıtdışı çalışmanın tespit edilmesi ve kayıtdışı istihdama yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında yapılmakta olan bu anket çalışması ile; Tarım,  Hizmet, İnşaat sektörlerinde mevcut kayıtlı istihdamın durumunu gösteren yaşanan sorunların yer aldığı, diğer sektörlerle ilişkilerin vurgulandığı bir rapor hazırlamak olduğu belirtildi.

Proje eğitim uzmanlarının yaptığı anket çalışmasına proje yürütücüsü olan Solhan Belediyesi’nden personeller de eşlik etti.

Anket çalışması ile ilgili şu bilgiler aktarıldı: “Anket yöntemi ile elde edilen veriler SPSS programında değerlendirilerek Solhan ilçesindeki kayıt dışı istihdamın durumu hakkında bir değerlendirme yapılacaktır. Bilgilendirme eğitim ve seminerlerinde katılımcıların kayıt dışı ile ilgili dile getirdikleri sıkıntılarda değerlendirilerek rapora yansıtılacaktır. Bu çalışmalara yapılırken SGK, İş-Kur il ve ilçe teşkilatlarından destek alındı. Hazırlanacak araştırma raporlarıyla farklı sektörlerdeki kayıtlı-kayıtsız istihdam durumu, etkileri ve sonuçlarıyla çarpıcı bir şekilde ortaya konacak, yapılması gerekenler belirlenecektir. Her sektör için İlçe merkezi ve değişik köylerinde 100 adet anket yapılacaktır. Her sektör için 2 gün toplamda 6 gün sahada çalışma anketi uzmanlar tarafından yaptırılmaktadır. 4 günde de elde edilen verilerin değerlendirmesi ve raporların hazırlanması işi yaptırılacaktır.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN