• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

KAVA’DAN SOLHAN ZİYARETİ

23 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1379 defa okundu.
KAVA’DAN SOLHAN ZİYARETİ

Eğitim Bir Sen Bingöl Şube Başkanlığından geçtiğimiz günlerde istifa ederek AK Parti’den Milletvekili aday adaylığı için başvuran Yunus Kava, Solhan’a yaptığı ziyaretler kapsamında Solhan’ın Sesi Gazetesi ve Gündem12 Dergisi’ni de ziyaret etti.

 Solhan ziyaretleri kapsamında ilk önce Arakonak belde belediyemizi ziyaret eden ve daha sonra Ak Parti İlçe Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Yunus Kava,  Basın mensupları ziyareti kapsamında Solhan’ın Sesi Gazetesi ve Gündem12 Dergisi’ni de ziyaret etti.

Uzun yıllar Eğitim Bir-Sen çatısı altında sendikal mücadele verdiklerini belirten Kava; “Ortak Akıl “ Mitinglerinde öncülük ederek millet iradesine kapatma girişimlerine sesimizi yükselttik. 28 Şubat’ın 5’li çetesine “Ulusal Birlik Hareketi” adı altında özenenleri bunlar darbeci, bunlar postal yalayıcı diyenler bizlerdik. Vesayetten arınmanın en önemli eşiklerden Anayasa değişikliği referandumunda “evet” diyenler ve yüzde 58’i omuzlayanlar bizlerdik. Gezi olaylarında Millet İradesine kastedildiğinde, 17-25 Aralık küresel operasyonlarında duruşumuzu bozmadık paralel yapılara karşı durduk. Kobâne olaylarıyla kardeşlik sürecini sekteye uğratmaya çalışanlara; inadına kardeşlik, inadına barış diyerek sağduyuyu temsil ettik. Eğitimde katsayı uygulaması, 8 yıllık kesintisiz eğitim dayatması, üniversite önlerindeki başörtü dramı, kamu  gücüyle kamu kurumlarındaki zulümleri, Milli Güvenlik derslerine gelenler marifetiyle yapılan fişlemeleri bir daha yaşamasın istiyoruz. Bu saydıklarımın teker teker ortadan kaldırılmasını sağlamış, seçmeli din eğitimi dersleri noktasında özenli adımlar atılmasına vesile olmuş, kamuda kıllık kıyafet dayatmasını toplumsal talebi örgütleyerek Bingöl’ümüzde 62 bin imzayla Türkiye’de genelinde 12 milyon 300 imzayla başörtüsü zulmünün sona ermesine vesile olduk. Nerede bir gözyaşı, nerede bir feryat varsa oraya el uzattık ve insan ve Müslüman olmanın gereğini yaptık. Suriye, Irak, Pakistan, Orta Afrika Arakan, Filistin, Mısır, Doğu Türkistan, Myanmar gibi Ülkelerin acılarını birlikte hissettik” ifadelerini kullandı.

“SİVİL TOPLUM SAHNESİNDEN, SİVİL SİYASET SAHNESİNE”

 “Sivil Toplum sahnesinden, Sivil Siyaset Sahnesine geçme kararı aldım” diyen Kava; Bu noktadan hareketle Yeni ve Büyük Türkiye’nin inşasında yer almak için yaptıkları geniş istişareler sonucu aday adaylık başvurusunda bulunduğunu belirtti.

Bugüne kadar gelinen noktada, başta il ve ilçe düzeyindeki teşkilattaki dava arkadaşlarımız olmak üzere, Genel Merkezimiz Memleketimizin değerli kanaat önderleri ve sürekli beraber hareket etmekten onur duyduğum dava ve gönül paydaşlarımız olan yerel ve ulusal STK’larımız ile yaptığımız istişare neticesinde yeni ve büyük Türkiye ideali adına, şehrimiz ve hemşerilerimiz için davada fazla sorumluluk alma adına “Sivil Toplum sahnesinden, Sivil Siyaset Sahnesine” geçme kararı aldığını belirten Kava, “bu kararın İlimiz, Ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yeni Türkiye ve Yeniden Büyük Türkiye idealini gerçekleştirmek için aday adayı olduğunu söyleyen Kava; “Şehrimiz için, insanımız için, Şehrimize olan borcumuzu ödemek için ve hizmet etmek için, Dünya mazlumlarının sesi olmak için, İslami duyarlılığa sahip insanlarımızın haklı ve insani taleplerini haykırmak için, Yeni Türkiye ve Yeniden Büyük Türkiye idealini gerçekleştirmek için aday adayı oldum. Güzel Bingöl’ümüzde AK Parti Milletvekili listesine girmem halinde yeni bir siyaset anlayışıyla değerlerimiz ve inancımızı referans alarak var gücümüzle gece gündüz çalışacağımızı vurgulamak istiyorum.  Aday gösterilsem de gösterilmesem de yeni Türkiye’nin inşasında, Türkiye’nin en çılgın projesi olan çözüm sürecinin başarıya ulaşmasında partimin yanında olduğumu ve bu onurlu yürüyüşte Genel Başkanımızla birlikte büyük başarılara imza atacağımıza inandığımı ifade etmek istiyorum.” Şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN