• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

“Karma Eğitime Son Verilsin”

29 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1183 defa okundu.
“Karma Eğitime Son Verilsin”

Ortaokul ve Liselerde başörtüsü yasağının kaldırılmasını olumlu bir adım olarak karşıladıklarını söyleyen Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Karma Eğitimin de kaldırılması yönünde adımların atılmasını istedi.

 Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış,  ortaokul ve liselerde kız öğrencilerin başlarını örterek eğitim öğretime devam etmelerinin önündeki engelin kaldırılması ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Ortaokul ve Liselerde başı açık ibaresinin kaldırılmasının sevindirici olduğunu söyleyen Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış,  yasağın kaldırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

“Yasağın Kaldırılması Memnuniyet Verici”

Başörtüsü engelinin kaldırılmasına yönelik alınan kararın memnuniyet verici olduğunu söyleyen Barış, “Ortaöğretimde ‘başı açık’ ibaresinin kaldırılması bizim için sevindirici bir adımdır. Yeterli bulmasak ta bu adımı memnuniyetle karşılıyoruz.  İleriki zamanlarda bu yasağı dayatabilecek bazı siyasi partiler var. Bu dayatmaların yaşanmaması için anayasa güvencesi altına alınsın.” dedi.

 “Karma Eğitime Son Verilsin”

Karma eğitimin kaldırılması gerektiğine dikkat çeken Barış, “Kız ile erkek öğrencilerin ayrı ortamlarda ders görmeleri gerekmektedir. Geleceğimiz olan gençliğin ahlaki boyutta korunması zorunluluktur. Çünkü gençlik bugünümüzdür, yarınımızdır. Fakat maalesef şuan da okullarda gördüğümüz tablo bir veli olarak çok istediğimiz bir tablo değildir. Halkımızın kültürü ve inancı adına bir talep olarak dile getiriyoruz. Biran önce geleceğimiz adına, gençliğimiz adına ve ahlaklı bir toplum adına mutlaka karma eğitime son verilsin." ifadelerini kullanıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN