• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

Karlıova Gazetesi 5 Yaşında

7 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1559 defa okundu.
Karlıova Gazetesi 5 Yaşında

Karlıova’da beş yıl önce yayın hayatına başlayan Karlıova Gazetesi, beşinci yaşını yoğun bir katılımla kutladı. Yapılan kutlamada ayrıca 2014 yılında Karlıova’da yaptıkları çalışmalarından dolayı sekiz kamu çalışanına ödüller verildi.

 Karlıova Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen kutlama programına, Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin, Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Şanlı, kurum amirleri, sanatçılar ve Karlıovalı vatandaşlar katıldı. Saat 17.00’da başlayan programda, Karlıova Gazetesi’nin 5 yıllık çalışmaları sinevizyon eşliğinde gösterildi.

Sinevizyon gösteriminin ardından konuşan Karlıova Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Bingöl, ilçede zor şartlar altında görev yaptıklarını söyledi.

Yıllarca bölgede yaşanan şiddet ortamını ilçe gündemine buradan da ülke gündemine aktaran, aktarırken ulusal medyanın kendine göre çeki düzen verdiği haberlerin ceremesini yine çeken yerel gazetecilerin olduğunu söyleyen Bingöl, “Cereme derken, yerelde olan olayların ulusal medyada tam zıt olmasının sebebi yine yerel medya mensuplarında görüldü. Birilerinin gazeteciyi ajan, işbirlikçi, birilerinin vatan haini, bölücü, birilerinin ihaleci matbaacı, birlerinin ihaleci gazeteci diye sıfatlarla bol fişlediği bir meslek olan gazeteciliğin zorluklarını anlatmak da zor bence. En fazla öldürülen, en faza dayak yiyip malzemeleri kırılan başka bir meslek insanı yoktur. Aşiretler arasında veya bazı ulusal güçlerin karşısında haber yapmak daha da zordur. İlçede yaşanan bir sıkıntının temeline indiğinizde ya karşınızda bir ağa baba veya bir güç çıkıverir. Yapılan bir eleştirisel haberde ya karşına bir akraban veya hatırı sayılır bir arkadaşın çıkıverir, işte tam bu ortamda eğer o haberi yayınlıyor ve sıkıntıları gündeme taşıyorsan gazetecilik burada başlar.”

“Doğruluğuna İnandığımız Haberleri Yazmaktan Asla Kaçınmadık”

Beş yılda büyük işler yaptıklarını ifade eden Bingöl, “İlçemiz adına yaşanan sıkıntıları hem yerel de hem de ulusal alanlara yansıtarak sıkıntıların çözümü konusunda görmek istenilenleri gösterdik, duymak istenilenleri duyurduğumuza inanıyoruz. Asla ocu bucu olmadık, kapımızdan içeri her girenin sıkıntısını yansıtmaya çalıştık. Hiçbir bireye bu haberi yayınlamayız demedik. Doğruluğuna inandığımız haberleri yazmaktan asla kaçınmadık. Bize yapılan ahlaksız tekliflerin karşısında durarak duymazlıktan geldik. Kimliğimiz onurumuz ve kutsalımızdı ona asla zeval getirmedik” şeklinde konuştu.

Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ömer Şanlı ise, Karlıova Gazetesi’nin 5. yılını kutlayarak başladığı konuşmasında, şunları ifade etti: “Gazetelerin il merkeziyle sınırlı kalmayıp ilçelerimizde de açılması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu gazetelerimizden biri de, bugün 5. kuruluş yılını kutladığımız Karlıova Gazetesi’dir. Gazetelerin çoğalmasıyla herkesin fikirlerinin hayat bulduğu bir alanın oluştuğuna inanıyorum. Klasik deyimle gazeteler, sadece vatandaş ile devlet arasında köprü kurma görevi görmüyor. Aynı zamanda tüm kesimlerin fikirlerini açıklayabileceği, kamuoyuna duyurabileceği alanlardır. Karlıova Gazetemizin de bu anlamda bir alan açtığına inanıyor, 5. kuruluş yılını kutluyorum.”

Karlıova’nın En İyilerine Ödüller Verildi

Karlıova’da 2014 yılında yapılan çalışmaları ile takip edilen sekiz kamu çalışanına ödüller verildi. Karlıova Devlet Hastanesi Müdürü Şaban Aybek, Dâhiliye Uzmanı Uzm. Dr. Ayşenur Uçar, Tekışık Okul müdürü Özkan Bingöl, Kargapazarı Okul Müdürü Sibel Bingöl, Öğretmen Derya Işıldak, Öğretmen Çiğdem Göktaşlar Aksöz, Öğretmen Hüsniye Kuzu, Öğretmen İbrahim Çakmak ve Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin’e görevlerinde gösterdikleri çalışmalar nedeniyle plaketler verildi. Ödül töreninin ardından geceye katılan vatandaşlar Bingöllü Sanatçı Yakup Koçak ve arkadaşlarının seslendirdiği hareketli şarkılarla halay çektiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN