• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

Kargapazar’ında Bir Başarı Yükseliyor!

8 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3434 defa okundu.
Kargapazar’ında Bir Başarı Yükseliyor!

Geride kalan eğitim öğretim yılında birçok olumsuzlukla habere konu olan Kargapazarı Köyü Okulu bugünlerde sessizce kendi öğretmen ve öğrencileri ile elde etmiş olduğu başarılarını kutluyor.

 Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu yıl ikinci kez düzenlemiş olduğu il geneli deneme sınavlarında 6.7 ve 8. Sınıflarda Karlıova ilçe birincisi olan Karagapazarı İlk ve Ortaokulu Bingöl genelinde de ilk 20 okul arasına girip 16. olarak bir ilke imza attı.

 

4. Sınıflar deneme sınavında da Karlıova geneli ilk 10 öğrenci arasında da Kargapazarı ilkokulunun 4 öğrencisi yer aldı. İlçe genelinde ilk 10 arasına giren 10 öğrenciye okul idaresi tarafından satranç seti hediye edildi.

 

Okul Müdürü Üzeyir Ergül Karlıova Gazetesine yapmış olduğu açıklamasında sessizce gelen bu başarının sırrını öğretmenlerinin öz verili çalışması ve “Demokratik ve İşbirliğine Dayalı Okul Kültürüne” borçlu olduklarını söyleyip şunları kaydetti:

“Okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin göstermiş olduğu bu başarı bir süreç sonrası oluşmuştur. Kendiliğinden var olan bir başarı değildir. Okulumuzda gerek hafta içi gerekse de hafta sonları öğretmenlerimizin büyük özverisi ile çalışmalarının en büyük soncudur bu başarı. Hafta içi ve hafta sonlarının yanında akşamları evlerine getirerek öğrenciler ile ilgilenen öğretmenlerimizin takdiri hak eden emekleri olmasa bu başarıyı elde etmek imkansız olurdu sanırım. Bizler öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte “Demokratik ve İşbirliğine dayalı okul kültürü” sloganı ile okul ile ilgili her aşamada birlikte çalışıyoruz. Ve tüm bu çalışmaların sonucunda birlikte hareket etmenin en büyük meyvesi olan akademik başarıyı da elde etmiş bulunuyoruz.

 

İnanıyorum ki okul olarak yakalamış olduğumuz bu başarı trendi ile öğretmenlerimizin özverisi ve öğrencilerimizin çalışmaları ile hem bireysel olarak derece yapıp başarı yakalayacağız hem de okul olarak Bingöl genelinde ilk 10 okul arasına gireceğiz. “dedi.

 

Karlıova Gazetesi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN