• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

KARDEŞLİĞİ HİSSETTİRİYORLAR

27 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
948 defa okundu.
KARDEŞLİĞİ HİSSETTİRİYORLAR

20 yılı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan İHH, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürerek ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeyi hedefliyor. İHH Solhan Şubesi, Ramazan kumanyaları yanı sıra yetim bulunan ailelere et yardımında bulunduğu gibi yetim ailelerin sofralarına da konuk oluyor.

Sohbetler, seminerler, konferans ve eğitim yardımları gibi çalışmalar yürütürken özellikle yetimler olmak üzere ihtiyaç sahibi kişileri de yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayında da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etti.

Ramazan’da beş kıtaya uzun yolculuklar yapan İHH ekipleri, ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin, yetim ailelerinin kapılarını çalarak, Ramazan bereketini uzak iklimlere taşımaya gayret ederken Solhan’da da ilçede farklı köylere yardımlar ulaştırılarak kardeşliklerini hissettirdiler.

Bu yıl ‘Kardeşliği Hisset’ sloganı ile çalışmalarını yürüten İHH Solhan Şubesi, bağışçılardan aldıklarını ihtiyaç sahibi aileler ve yetim bulunan hanelere ulaştırdılar.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimlere ve ailelerine destek olmak amacı ile çeşitli çalışmalarda bulunan İHH Solhan Şubesi Kadın Komisyonu, yetim bulunan hanelere ziyarette bulundu.

Kendi hazırladıkları yemekleri önceden haber verilen evlere götürerek sofralarına konuk olup beraber iftar yapan İHH Solhan Şubesi Kadın Komisyonu, yetimlere de çeşitli hediyeler vererek onların da yüzlerinde tebessüm oluşmasına sebep oldular.

Hayırsever esnaf desteği ile 40 ihtiyaç sahibi aileye ramazan ayında et ulaştırarak onların da sofralarında et olmasına vesile olan İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayında kardeşliğini köy ve mezralarda da hissettirdi.

İHH’nın Ramazan ayında, dünyada 105 ülke ve bölgede, Türkiye’de 81 ilde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracağını belirten İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, içerisinde gıda, temizlik ile çocuklara çikolata gibi ürünlerin bulunan kolileri Solhan’da da dağıttıklarını ifade etti.

Ramazan ayının başlamasıyla Ramazan kumanya kolilerinin ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya başladıklarını belirten Tunç, ailelerin Ramazan ayına ihtiyaçları karşılanmış olarak girmelerini önemsedikleri için yardımların ulaşmasında erken davrandıklarını ancak ihtiyaç üzerine Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine Ramazan kumanyalarını ulaştırmaya çalıştıklarını belirtti.

Geçtiğimiz hafta 40 aileye hayırsever esnaf katkısı ile et ulaştırıldığını ve 8 yetim ailesinin de sofrasına kadın komisyonlarının misafir olduğunu belirten Tunç, Arakonak Beldesi, Bozkanat Köyü, Doğuyeli Köyü, Tarhan Köyü ve Yürekli Mezrası’nda 147 ihtiyaç sahibi aileye Ramazan kumanyası ulaştırdıklarını aktardı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN