• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

‘KARDEŞLİĞİ HİSSET’

6 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1142 defa okundu.
‘KARDEŞLİĞİ HİSSET’

20 yılı aşkın bir süredir her Ramazan ayında iftar sofraları kuran, kumanya ve gıda dağıtımları yapan İHH, bu yıl yine yetimlerin yüzünü güldürerek ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeyi hedefliyor. İHH, Ramazan 2016 çalışmalarına ‘Kardeşliği Hisset’ sloganıyla start verdi.

Sohbetler, seminerler, konferans ve eğitim yardımları gibi çalışmalar yürütürken özellikle yetimler olmak üzere ihtiyaç sahibi kişileri de yalnız bırakmayan İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayı dolayısıyla kumanya dağıtımına başladı.

Ramazan’da beş kıtaya uzun yolculuklar yapacak olan İHH ekipleri, ulaştıkları bölgelerde yardıma muhtaç insanların, muhacirlerin, yetim ailelerinin kapılarını çalacak, Ramazan bereketini uzak iklimlere taşıyacak.

Bu yıl ‘Kardeşliği Hisset’ sloganı ile çalışmalarını yürütecek olan İHH, bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden ilk elden ulaştıracak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimlere ve ailelerine destek olunacak, yetim iftarları düzenlenecek, yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek, kumanyalar dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak, ihtiyaç tespit edilen durumlarda yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak.

25 ŞEHİRDE MOBİL AŞEVİYLE İFTAR

Doğu illeri ağırlıklı olmak üzere 25 farklı şehirde mobil aş evleriyle 47 bin kişiye iftar verilecek olan İHH’nın 88 ekip 420 kişiyle 1 ay boyunca 1 buçuk milyona yakın kişinin sofrasına aş katacağı belirtiliyor.

DÜNYADA 105 ÜLKE VE BÖLGEDE

İHH’nın Ramazan ayında, dünyada 105 ülke ve bölgede, Türkiye’de 81 ilde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıracağını ve yurt dışında 140 bin yurt içinde 40 bin olmak üzere toplam 180 bin koli dağıtılacağını belirten İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, Kolilerin içerisinde gıda, temizlik ile çocuklara çikolata gibi ürünlerin bulunduğunu aktardı.

Geçtiğimiz hafta sonu Ramazan kumanya kolilerinin ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdıklarını belirten Tunç, ailelerin ramazan ayına ihtiyaçları karşılanmış olarak girmelerinin iHH’ca önemsediğini belirtirken bu hafta içinde de kumanyalar dağıtımına devam edeceğini belirtti.

Genel merkez tarafından gönderilen 100 kumanya kolisinin büyük dağıtıldığını kalan kısmının ise bir iki gün içinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını belirten Tunç, bu yardımların ilçe merkezi ve köylerdeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını ifade etti.

Zulmün ve zilletin izalesi, arzın imarı toplumun ıslahı ve adaletin ikamesi amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini belirten Tunç, “rahmet ve bereket vesilesi olan Kur’an ayı Ramazan’da bu ulvi gayeler uğrunda gayretlerimiz daha yoğun bir şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN