• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

KARDEŞLERİNE; TEMİZLİK, HİJYEN VE SAĞLIKLI YAŞAMI ANLATTILAR

26 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1247 defa okundu.
KARDEŞLERİNE; TEMİZLİK, HİJYEN VE SAĞLIKLI YAŞAMI ANLATTILAR

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilkokul bir ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik; ‘temizlik, hijyen ve sağlıklı yaşam’ konulu bilgilendirme semineri verdi.

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokulu birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik; ‘temizlik, hijyen ve sağlıklı yaşam’ konulu bilgilendirme semineri verdi.

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrenci temsilcisi Ersin Turan, Çocuk Gelişimi Bölüm temsilcisi Yeter Şakar, Tıbbi laboratuarbölüm temsilcisi Yusuf Bozkır, Çocuk Gelişimi Birinci sınıf temsilcisi Sultan Güneş’in katkılarıyla hazırlanan seminer, 23 Aralık 2016 Cuma günü saat: 14.00’da Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde verildi.

Solhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminer hakkında bilgi veren Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, “Çevre sorunlarını oluşturan etkenlerin başında insanların bilinçsizliği gelmektedir. Bu konudagerekli hassasiyeti göstermeyen insanlar çevrenin kirlenmesine birinci dereceden etki etmektedir. Çevre kirliliğinin bir diğer sebebi ise gelişen teknoloji ve sanayi alanlarının artmasıdır. Ülkemizde hızla gelişen sanayi ve bu gelişmelerle birlikte birçok çevre ve sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir. Bu sorunlar insan sağlığını olumsuz etkilerken gelecek nesillerin de bu sorunlarla karşı karşıya olacağı da aşikârdır. Bu sorunlara dikkat çekmek ve bu anlamda kamuoyunda sağduyu oluşturmak için Bingöl Üniversitesi Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri olarak ‘Kişisel Hijyen, Beslenme Alışkanlıkları, Çevre ve Doğa, Sağlıklı Yaşam’’ konusunda seminer düzenledik.” İfadelerini kullandılar.

MİNİK KARDEŞLERİNE SEMİNER VERDİLER

‘Kişisel Hijyen, Beslenme Alışkanlıkları, Çevre ve Doğa, Sağlıklı Yaşam’’ eksikliğinin İnsanlara ne gibi sorunlar doğurduğu ve bu konuda alınması gereken önlemler hakkında; Çocuk Gelişimi 2’nci Sınıf öğrencisi Zelal Köçeroğlu, Çocuk Gelişimi 1’inci Sınıf öğrencisi Sultan Güneş, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü 1’inci Sınıf öğrencisi Rojda Zeynep Amuran ve Tıbbi Laboratuar 1’nci Sınıf öğrencisi Esra Aydemir, Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlkokulu birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine bilgi vermek amacıyla sunum gerçekleştirdiler.

Konferansa katılan öğrenci ailelerinin ve diğer katılımcıların da bu sorunlara ilişkin tutumları üzerindeki etkisinin arttırılması hedeflenen bu çalışma; Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencitemsilcisi Ersin Turan, Çocuk Gelişimi Bölüm temsilcisi Yeter Şakar, Tıbbi laboratuar Bölüm temsilcisi Yusuf Bozkır, Çocuk Gelişimi Birinci sınıf temsilcisi Sultan Güneş’in katkılarıyla hazırlandı.

Etkinliğin, öğrencilerin yaş ve bilgi seviyesine uygun olarak çevreyi korumak ve iyileştirmek; toplum ve çevre sorunlarının çözümüne katkı sağlamak; öğrencilerin gerekli bilgiyi, değer yargılarını, tutum, sorumluluk ve beceri kazanmaları yolunda imkan sağlamak; bireylerde ve bütün olarak toplumda, çevreye dönük yeni davranış biçimi yaratmak amacıyla gerçekleştirildiği belirtildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN