• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

KARDEŞLER SOLHAN’DA BULUŞTU

25 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1088 defa okundu.
KARDEŞLER SOLHAN’DA BULUŞTU

İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen “Kardeş Şehirler Projesi” kapsamında Bingöl -Gümüşhane-buluşması” kapsamında Solhan’ı ziyaret eden Gümüşhane ekibi, ilçe ziyaretinden sonra Yüzenada’yı da ziyaret ederek ilçeden ayrıldılar.

İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen “Kardeş Şehirler Projesi” kapsamında Bingöl -Gümüşhane-buluşması”  kapsamında Bingöl’ gelen Gümüşhane ekibi Solhan’ı da ziyaret etti.

Proje kapsamında aralarında sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve il protokolünün bazı üyelerinin de yer aldığı bir heyetten oluşan Gümüşhaneli heyet, Bingöl ziyareti kapsamında Solhan’ı da ziyaret ettiler.

Solhan’da yapılan programda misafirler Hayalim Düğün Sarayı’nda konuk edilip ikramda bulunuldu ve burada katılımcılara hitap edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Öncelikle ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı günlerde böyle bir kardeşliğin iç işleri bakanlığımız tarafından uygun görülmesi bizler için çok büyük anlam ifade etmektedir. Dolayısıyla öncelikle bütün ülkemizin birliğini, beraberliğini daim eylesin, kardeşliğimizi daim eylesin sonrasında inşallah sizlerle Gümüşhane ilimizden bu kardeşliğin özelde şehirlerimize ülkemize katkı sunmasını yüce rabbimizden temenni ediyorum. Bu kardeşliğimizin ve bu birlik ve beraberliğimizin de daim olmasını yüce rabbimizden niyaz ediyorum. Biliyorsunuz geçen yıl ben Gümüşhane ilimizi yine ziyaret etmiştim voleybol takımımız 1. Ligdeydi. Aynı ligde mücadele ediyorduk. Bende bu vesile ile gidip maçı izledim. Geçen yıl Gümüşhanemizi efeler ligine çıkardık diyelim, rabbim hayırlı uğurlu etsin, efeler liginde de başarılar diliyorum.  Gümüşhaneli kardeşlerimizden de inşallah el birliği ile Solhansporumuzu Efeler ligine çıkaralım ve orada kardeşliğimizin daim olması açısından önem arz ettiğini düşünüyorum. Geldiğiniz için hepinize tekrardan teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza sağlık diyorum ve hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

KAYMAKAM OKUMUŞ, “BİZ ERVAH-I EZELDEN BERİ KARDEŞ OLMUŞUZ”

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, yaptığı konuşmadı şu ifadeleri kullandı: “İç İşleri Bakanlığımızın kardeş iller projesi kapsamında Bingöl ve Gümüşhane şehirlerimiz Solhanımız da bir araya geldiler. Bu ziyaret bu bir araya gelme vesilesi dolayısıyla cenabı Allaha hamdu senalar ediyorum. İnşallah aklınızda kalmakla beraber güzel bir şekilde uğurlamak istiyoruz. Biz zaten Türkiye’mizin bütün şehirleri, beldeleri, köyleri Türkiye’de yaşayan bütün milletimizin zaten bin yıllık kardeşliği var. Tarihten doğan, coğrafyadan kaynaklı kardeşliğimiz var. Ortadoğu ve Orta Asyadan geldik. Anadolu’da 600 yıl sulhen yaşadık. Cumhuriyet 100. Yılına giriyor. Biz güzellikle birlik beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Cenabı Allah bu birlik beraberliğimizi daim etsin. Aslında ve asasında biz ervah-ı ezelden beri kardeş olmuşuz. Bizi Allah kardeş tayin etmiştir. Coğrafya, devletler, milletler riayet etmişler.”

VALİ MEMİŞ, “KENDİMİ BU MEMLEKETLİ GİBİ GÖRÜYORUM”

Programda bir konuşma yapan Gümüşhane Valisi Okay Memiş, şu ifadeleri kullandı: “Yaklaşık bir ay önce biz Bingöllü hemşerilerimizi Gümüşhane’de ağırlamanın mutluluğunu yaşadık ve ilimizin tarihi, kültürel turistik yerlerini ve doğa güzelliklerini sizlerle paylaştık. Bir takım lezzetlerimizi sizlerle paylaştık. Şimdi ise iki gündür Bingöl’ün misafirperverliği ile ağırlanıyoruz. Hakikaten kendi adıma ‘oğlak etine’ doyduk diyebilirim. Çok lezzetli ikramlarla beraber hepinize çok teşekkür ediyorum. Başta Bingöl Valimiz Ali Mantı Bey olmak üzere bütün ekibine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Hakikaten Bingöl ile aramızda böyle bağlar kurulması, güzel köprüler atılması gerçekten çok hoş duygulara illerin, vilayetlerin, coğrafyaların bir birlerini tanımasına da vesile oluyor. Onun için bu projenin mimarı olan İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soyluy’a çok teşekkür ediyorum, minnettarız. Yine koordinatör arkadaşımız, kardeşimiz çok değerli Ahmet Bey’e teşekkür ediyoruz. İnşallah programımız devam edecek. Galiba belediyemizin yapmış olduğu güzel bir park var, orayı ziyaret edeceğiz. Akabinde Türkiye’nin birçok yerinde bilinen Yüzenadayı ziyaret edeceğiz. Ondan sonra Genç’e geçeceğiz. Ben biraz da kendimi bu memleketin, bu coğrafyanın insanı görürüm. Çünkü yaklaşık 20 yıl önce Bingöl Genç’te Kaymakamlık görevi icra etmiştim. Ben bu duygu ve düşünceler ile çok iyi bir şekilde ağırladığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizleri sevgi, saygıyla selamlıyorum.”

VALİ MANTI; “ALLAH; BİRLİĞİMİZİ, BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN”

Programda bir konuşma yapan Bingöl Valisi Ali Mantı, “Öncelikle böyle güzel bir projeyi başlattığı için bende Sayın Bakanımıza ve koordinatörümüze teşekkür ediyorum. Gümüşhaneli kardeşlerimizin bizi orada çok sıcak ve samimi karşılamalarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Umuyorum ve görüyorum ki bizim hemşerilerimiz, Bingöllü kardeşlerimiz ellerinden gelenin en güzelini yapmaya çalışarak bu kardeşliğimizin pekişmesine vesile oldular, herkese teşekkür ediyorum. Allah; birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın, güzelliklerimizi, kardeşliklerimizi bozmasın. Ülkemizi içerden ve dışarıdan akamete uğratmak isteyen fitne yuvalarına da rabbim fırsat vermesin. Allah kardeşliğimizi daim etsin. Bu ülkeyi ve milleti ebedi payidar etsin. Hepinize teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Vali Mantı’nın konuşmasının akabinde misafir Vali ve Belediye Başkanına hediyeler verildi. Diğer misafirlere de Solhan Belediye Başkanlığı tarafından hediyeler verildi. Buradaki programdan sonra konuklar Solhan Belediyesi tarafından yapılan Recep Tayip Erdoğan Açıkhava Spor Alanını ziyaret ettikten sonra Yüzenada’ya geçildi. Yüzenada ziyareti ve çekilen hatıra fotoğraflarından donra ikramlar yapılıp misafirler uğurlandı.

IMG_5765

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN