• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

“KARDEŞÇE YAŞAMAK ŞUURU TERÖRE EN BÜYÜK CEVAPTIR”

21 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
729 defa okundu.
“KARDEŞÇE YAŞAMAK ŞUURU TERÖRE EN BÜYÜK CEVAPTIR”

Önceki hafta Ankara’da ve geçtiğimiz hafta ise İstanbul’da yaşanan olaylardan dolayı basın açıklaması yapan ve kardeşçe yaşamak şuurunun teröre en büyük cevap olduğunu söyleyen Mece, “artık şunu bilmeliyiz ki; her türlü provokasyon, nefret ve tahrik argümanını kullananlara karşı birlik ve beraberliğimizin koruma vaktidir” dedi.

Solhan Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Mece, 13 Mart 2016 Pazar günü Ankara Kızılay’da ve 19 Mart 2016 Cumartesi günü ise İstanbul Taksim’de yaşanan canlı bomba olayları ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Yaptığı açıklamada “Türkiye’nin Başı Sağ Olsun” diye sözlerine başlayan Mece,  Ankara Kızılay ve İstanbul Taksim’de yaşanan canlı bomba olaylarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerken terör saldırısı sonrasında yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diledi.

Mece, “Bu menfur saldırı kınıyorum. Terör eylemlerinin de hiçbir zaman hedefine ulaşmayacağı hepimizce aşikârdır. Terör eylemlerinin amacı halk arasında korku yaratmak, halkı provoke etmek, aynı zamanda halkı paniğe sevk etmektir. Bir kez daha görülmüştür ki terörün dinle, mezheple veya Milliyetle bağdaştırmak abesle iştigaldir. Bu nedenle bu tarz menfur saldırılar sonucunda terörizme en büyük cevap; halkın kardeşlik duygularını/bağlılıklarını daha da güçlendirerek terörizme karşı kenetlenerek yekvücut olmalıyız. Özellikle İslam coğrafyasının hamileliğine soyunan Türkiye’nin dış güçler desteğiyle bu türlü terör eylemlerinin odağında olması manidardır. Artık şunu bilmeliyiz ki her türlü provokasyon, nefret ve tahrik argümanını kullananlara karşı birlik ve beraberliğimizin koruma vakti olduğunu, kardeşçe yaşamak şuuru terörizme en büyük cevaptır. Gün kardeşlik günüdür. Hepimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN