• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

KARDEŞ OKULDAN YARDIM VAR

13 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
785 defa okundu.
KARDEŞ OKULDAN YARDIM VAR

İstanbul İli Kartal İlçesi Teğmen Burak Evirgen İlkokulu tarafından kardeş okulu Öğretmen Veli Tuğa İlkokulu’na kırtasiye yardımı yapıldı. Yapılan yardımlar ile ilgili Müdürü Aktaş, bu yardımların ihtiyaçtan ziyade aralardaki bağın kuvvetlenmesine vesile olacağını belirtti.

Öğretmen Veli Tuğa İlkokulu Müdürü Recep Kaya’nın girişimleriyle İstanbul İli Kartal İlçesi Teğmen Burak Evirgen İlkokul ile Öğretmen Veli Tuğa İlkokulu kardeş okul oldular.

Kardeş okul projesi kapsamda Kartal Teğmen Burak Evirgen İlkokulu, Öğretmen Veli Tuğa İlkokulu ile Öğretmen Veli Tuğa Ortaokul öğrencilerine kırtasiye (Defter, sulu boya, kuru boya, pastel boya, kurşun kalem, çanta, silgi, kalem açacağı, kalemlik, hikaye ve roman vb) ve okul idaresine bir bilgisayar yardımında bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş’ın da katılımıyla toplam 540 öğrenciye malzeme dağıtımı yapıldı.

Kardeş projesi kapsamında yapılan yardımların dağıtımı ile ilgili konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, “Okullar arasında kardeşlik projesi var. Bu proje özellikle batı ve doğu kültürünün pekişmesine ve sıcak diyalogun oluşmasına neden olurken toplumsal diyalogun sıcak tutulmasına ve iletişimin sağlanmasına vesile oluyor. Hem eğitim camiası hem de öğrenciler arasında iletişimin de gelişmesin katkı sağlıyor. Zaman zaman değişik projeler kapsamında öğrencileri Türkiye’nin tarihi yerlerini gezdiriyoruz. Bu bir başlangıçtır. Belki de ilerde çocuklarımızı misafir de edebilirler. Devletimiz zaten yeterince kitap kırtasiye yardımında bulunuyor. Bu yardımlaşma ihtiyaçtan ziyade aralardaki bağın kuvvetlenmesine vesile olmaktadır.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN