• Dolar Alış / Satış: 8.306 / 8.321
  • Euro Alış / Satış: 9.998 / 10.016
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:07
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:16
  • Akşam: 19:24
  • Yatsı: 21:03

KARDAN MASA VE KOLTUK YAPTILAR

15 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
761 defa okundu.
KARDAN MASA VE KOLTUK YAPTILAR

Solhan’a bağlı Murat Köyü’nde yaşayan mermer ustası, köy kahvesinde canı sıkılınca bir köy sakini ile kahvehane önünde kardan masa ve koltuk yaptılar. Kardan masa ve koltuk yapacağını söylediğinde arkadaşlarının kendileri ile dalga geçtiğini ancak eserin tamamlanması ile gelip hatıra fotoğrafı çektiklerini ifade etti.

Daha önce kardan çeşitli şekiller yapılmıştı. Bu sefer mermer ustası işe el attı. Kardan adam, kardan araba, kardan ev gibi birçok şekil yapılırken Solhan’a bağlı Murat Köyü’nde yaşayan mermer ustası Alaattin Bağsız’ın yaptığı kardan koltuk ve masa ile bardaklara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Köy kahvehanesinde otururken dışarı çıkıp masa ve koltuk yapacağını söylediğinde kahvehanede oturan köy sakinlerinin kendisi ile dalga geçtiğini belirten ve mermer ustası olduğu öğrenilen Murat Köyü sakinlerinden Alaattin Bağsız, söylenilenleri kurak ardı ederek çalışmaya koyulduğunu söyledi.

Kardan adam, kardan ev, kardan otomobilden sonra Solhan’a bağlı Murat Köyü’nde kardan kahvehane yapan Bağsız, bıçak ve kürek kullanarak yaptığı kardan kahvehane ile köylülerin taktirini kazandı.  Köy sakinlerinden Eyyüp Uslu’nun da desteği ile yapılan kardan koltukların üzerinde oturarak sıcak çaylarını yudumlayan köylüler, kardan kahvehanenin keyfini çıkardı. Kış aylarında iş olmadığı için kahvehanede zaman geçirdiğini anlatan ve arkadaşıyla biri ikili 3 koltuk, bir masa, bardak ve bir sürahi yaptıklarını söyleyen Bağsız, Köyün bütün gençlerinin kardan kahvehanede fotoğraf çekerek, sosyal ağlardaki hesaplarında paylaştığını aktararak şu ifadeleri kullandı: “Kahvede oturuyorduk canımız sıkıldı. Arkadaşımla beraber işe başladık, kardan bir köşe, kahvehane yaptık. Sonra oturup çay içtik. Vatandaşlar önce bizimle dalga geçtiler, son beğendiler. Köydeki herkes burada hatıra fotoğrafı çekti. Köy yerinde çok güzel bir eğlence oldu.”

Köy sakinlerinden Fırat Çınar ise, Alaattin Bağsız’ın kardan masa ve koltuk yapacağını söylediğinde garipsediklerini belirtirken sonra güzel eserin ortaya çıkmasından dolayı Alaattin ustayı tebrik ettiklerini ve koltuklara oturup çaylarını yudumlayıp hatıra fotoğrafı çektiklerini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN