• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

KARDAN KAFE’DE ÇAY KEYFİ

14 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1266 defa okundu.
KARDAN KAFE’DE ÇAY KEYFİ

Solhan’da aşırı kar yağışının ardında eğlence arayan vatandaşlar kardan kafe yapıp içinde çay içtiler. Gelen müşteriler de kardan kafede çay içip hatıra fotoğraf çektirdiler.

Solhan ilçesinde yıllar sonra aşırı derecede kar yağarken bunu fırsata çeviren esnaf, bir işletmenin bahçesinde biriken karları bir araya getirip içini oyarak kafe görüntüsü verdiler.

Kafeye daha estetik bir görüntü kazandırmak isteyen esnaflar; kafenin içine masa, tabure, yerleştirip süs mumları yakarak müşterilerine çay ikramında bulundular.

Kardan kafeye işletmenin müşterileri tarafından aşırı ilgi gösterilirken yoldan geçerken kafeyi görenlerden de hatıra fotoğraf çektirdiler.

Kardan kafenin bu kadar ilgi göreceğini tahmin etmediklerini söyleyen Kafenin işletmecisi Çetin Bitmez, “Burada sosyal alan yaratmaya çalışıyoruz. Yoğun kar yağışının dezavantajını avantaja çevirdik. Buradaki gençlerle yaklaşık 6-8 saat boyunca topladığımız karları bir araya getirdik. İlk önce kardan adam yaptık kardan adamdan sonra dedik neden kardan kafe yapmıyoruz. 4-5 arkadaşla beraber karları topladıktan sonra içini oyarak kafe ortamına dönüştürdük. Bunu sosyal alanlara yönelik görsel amaçlı yaptık. Böylece insanlara eskimolarda gördükleri evleri Bingöl’de nasıl yapılabileceğini göstermiş olduk.” şeklinde konuştu.

İşletmenin çalışanlarından Osman Özdemir ise, “2016’dan bu yana Solhan’da pek kar görmüyorduk. Bu sene kar iyi bir şekilde yağdı. Biz de kafemizin bahçesinde müşterilerimiz için daha güzel vakit geçirmeleri için böyle güzel bir yer yaptık. İyi de rağbet gördü. Gelen müşterilerimize kahve ve çay ikramımızı burada yapıp uğurluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN