• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

Karaarslan’dan Sert Sözler!

25 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5755 defa okundu.
Karaarslan’dan Sert Sözler!

“Kendi kişisel menfaatlerini her zaman önceleyen bu siyasi figürler, güçlü bir iktidarın gölgesinde etraflarına rant ve prestij dağıtmakla meşgul oldular” diyen Karaarslan: “Son 12 yıldır birçok gerekçeden dolaya AK Parti’ye ve özelde Recep Tayyip Erdoğan’a verilen desteği kimse kendi şahsına verilmiş destek olarak kabul etmesin…” dedi.

 Bingöl siyaseti ve siyasilerine yönelik değerlendirmelerde bulunan Şeyh Said Hadisesinin önemli isimlerinden Yib Maho`nun torunu Kürt aydın Nihat Karaarslan, Bingöl siyasetini kendilerine ait tapulu bir mal gibi gören bir avuç siyasinin, ülkede büyük atılımlar yaşanan bir periyotta Bingöl’de taş üstüne taş koymadıklarını savundu.

 

“Bu Hizmetler Ak Parti’nin Vekil Çıkarmadığı İlerde De Var”

 

“Kendi kişisel menfaatlerini her zaman önceleyen bu siyasi figürler, güçlü bir iktidarın gölgesinde etraflarına rant ve prestij dağıtmakla meşgul oldular” iddiasında bulunan Karaarslan: “Hükümetin ülke genelinde yaptığı yatırımları bile kendi gayretlerinin sonucuymuş gibi sunmaktan utanmadılar. Bölünmüş yollar, üniversite, hastaneler, havaalanı, yeni okullar bizim siyasilerimizin başarısı değil, AK Parti hükümetinin tüm ülkede, vekil çıkartamadığı kentlerde bile yaptığı yatırımlardır. Mevcut AK Parti Hükümetine tüm seçimlerde en yüksek desteği veren Bingöl halkına sunulması gereken farklı hizmetler nerde o zaman? Bingöl siyasetinde yer alanlar hükümete verilen desteği sanki şahıslarına verilmiş desteklermiş gibi kibirle, enaniyetle ve pervasızca harcadılar ve harcıyorlar! Yerel seçimlerde verilen oyla, bir kaç ay sonra Cumhurbaşkanlığı için verilen oyların farkı, bu fütursuz yaklaşımlardan kaynaklanmaktadır. Kendi çevresinden yeni yetme zenginler türetmek siyasi bir yetenek değil, helal haram bilmemenin göstergesidir! Bu yeni yetme zenginlerin kendi memleketlerinde tek bir yatırım yaptıkları da ayrıca görülmemiştir! Ama paranın verdiği pişkinlikle sosyal medyada ve küçük paralarla satın aldıkları satılık dernek ve çevrelerde Bingöl ve Bingöl’ün geleceği ile ilgili kocaman cümleler kurmaktan utanmamışlardır. Yeni yetme zenginleri memleketimizin asil ve değerli insanlarıymış gibi Cumhurbaşkanının masasına taşıyan siyasilerin bu yaptıkları asla unutulmayacaktır” dedi.

 

“Kimse Kerameti Kendinden Menkul Saymasın”

 

Bingöl’ü “yiğit, güzel, asil, mert ve cesur insanların memleketi” sözüyle tanımlayan Karaarslan, şunları kaydetti.

 

“Bu kentin insanları yeri geldiğinde sağduyulu davranmayı bilmiştir ama yeri geldiğinde radikal kararlar almaktan da geri durmamıştır. Bingöllünün merhameti de beynelmileldir, tokadı da!.. Son 12 yıldır birçok gerekçeden dolaya AK Parti’ye ve özelde Recep Tayyip Erdoğan’a verilen desteği kimse kendi şahsına verilmiş destek olarak kabul etmesin… Kimse kerameti kendinden menkul saymasın, herkes haddini bilsin. Halkımız AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a bu desteği, temsil makamında bulunan siyasetçilerimiz Bingöl’e hiçbir şey yapmasın, yeni yetme, sonradan görme zenginler oluştursun, kişisel menfaatler temin etsin diye vermedi. Türkiye tarihinin en güçlü iktidarı tüm ülkeyi yeniden inşa ederken, bizim siyasetçilerimizin Çapakçur Köprüsü’nü dahi yaptıramamış olması anlamlı değil mi? Ülke kalkınırken, Kalkınma Bakanı’nın memleketinin kalkınamamış olması neyle izah edilmelidir? Bingöl için siyaset yaptığı iddiasında olan herkes kendisine çekidüzen vermelidir, vermek zorundadır”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN