• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

KAR; ÖĞRENCİLER İÇİN SEVİNÇ, ESNAF İÇİN UĞRAŞ OLDU

10 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1499 defa okundu.
KAR; ÖĞRENCİLER İÇİN SEVİNÇ, ESNAF İÇİN UĞRAŞ OLDU

Solhan’da beklenen kar geldi. Etkili olan kar yağışı; öğrenciler için sevinç kaynağı olurken esnaflara da uğraş oldu. Belediye ekipleri ise yaya ve araçların ulaşımı için yol çalışmaları yaptı.

Son iki yılda fazla olmayan kar Solhanlıların özlemi olmuşken, bu hafta etkili olan kar yağışı ile çocuklar karın keyfini çıkardı.

Solhan’da son iki yılda kar yağışı az olmasından dolayı Solhanlılar, karın özlemini dile getiriyorlardı. 7 Ocak 2019 Pazartesi günü akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı, Salı günü etkisini devam ettirirken Solhan’da ilk ve orta dereceli okullar Salı günü tatil edildi. Tatil haberi Salı günü sabah saatlerinde duyurulunca öğrenciler, tatil haberini okulda aldı. Okulda tatil haberini alan öğrenciler, okul bahçesinde ve karda oynayarak zaman geçirdikten sonra eve giderken de sokaklarda kayarak karın keyfini çıkardılar. Çarşamba günü ve Perşembe günü de kar yoğunluğundan dolayı ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verilirken engelli ve hamileler ise idari izinli sayıldılar.

SOKAKLARDA KARDAN ADAM YOĞUNLUĞU

İki yıl aradan sonra kar yoğunluğu olan Solhan’da vatandaşlar ve çocuklar sokaklarda ve bahçelerde kardan adam yaparak karın keyfini yaşadılar. Önceki yıllarda olduğu gibi kardan koltuk ve masa yapanların yanında özellikle çeşitli kardan adam şekilleri de dikkat çekti. Bir esnaf tarafından kardan kadın yapılırken, uzun boylu kardan adamlar, maskeli kardan adam, ağaç etrafında yapılan kardan adam ve yol kenarında trafik polisi yeleği giydirilmek sureti ile yapılan kardan adamlar ile vatandaşlar karı eğlenceye dönüştürdü.

YOL VE ÇATI TEMİZLİĞİ

İlçede etkili olan kar yağışından dolayı belediye ekipleri tarafından cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışmaları yapılarak yolların trafiğe açılması için çalışmalara devam ederken, esnaflar da işyeri önünde kar küreme çalışmaları yaptılar. Vatandaşlar, çatılarda ve damlarda bulunan kar ile evlerden ana yollara ulaşmak için patika yol çalışması yaptılar.

Haber: Mehmet Selim Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN