• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

KAR, KİMİNE ÇİLE KİMİNE EĞLENCE…

21 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
261 defa okundu.
KAR, KİMİNE ÇİLE KİMİNE EĞLENCE…

Solhan’da meydana gelen kar yağışından sonra araçlar yolda kalırken, vatandaşlar kardan adam, çocuklar ise kartopu ve kayak ile karın keyfini çıkardılar. Esnafın yaptığı dev kardan adam ve önünde yapılan koltuk ile sehpa dikkat çekti.

Bu yıl geçmiş yıllara oranla kar yağışı geç başladı. Bu yıl Solhan’da bir kere kar yağışı yaşansa da çok etkili olmadığından özellikle ilçe merkezinde kısa sürede eridi. Son günlerde etkili olan kar yağışı kimine çile kimine ise eğlence oldu.

Karın etkili olmasından sonra iller arasında kısa süreliğine de olsa yollar kapandı. Özellikle TIRlar yolda kaldı. Önceki gün Şeref Meydanında çok sayıda TIR yolda kaldı. Yapılan çalışmalar sonrasında yola devam edildi. Masala Deresi sonrasında Bingöl tarafında seyreden bir TIR, dorsesinin dönmesi sonucu yoldan çıktı. Jandarma ekipleri ve Solhan Belediyesi ile Karayolları iş makineleri desteği ile TIR yola çekildi.

Solhan İlçe Merkezi’nde 1’inci Cadde’de tüp yüklü kamyon yolda bulunan bir araca çarpması sonucu meydana gelen kazada yaralanan olmadı. Kamyonun çarptığı otomobil ve otomobilin sürüklendiği nalbur dükkânında hasar oluştu.

ESNAF KARDAN KANEPE, SEHPA YAPIP ÜSTÜNDE ÇAY İÇTİ

Solhan’da aşırı kar yağışının ardında eğlence arayan vatandaşlar kardan kanepe ve sehpa yaptılar. Türkiye genelinde olduğu gibi Bingöl’de de kar yağışı etkili oldu. Solhan’da kar yağışını eğlenceye çeviren esnaflar, kardan adam, kanepe ve sehpa yaptılar. Yapılan çalışma yoldan geçenlerin ilgisini çekerken,  vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektiler. Çalışmanın sonunda esnaflar kardan kanepede oturup çay içtiler.

Esnaf Mazlum Mollaoğlu, “Dün geceden bu yana Bingöl’ün Solhan ilçesinde yoğun bir kar yağışı vardı. Biz de sabah gelip iş yerlerimizi açtık, dükkânımızın önünde baya kar birikmişti. Biz de iş arkadaşlarımızla birlikte karları topladık ondan sonra aklımıza böyle bir etkinlik yapmak geldi. Bir kardan adam yaptık sonra karşısına geçip çay içme gibi bir fikir aklımıza geldi kanepe yaptık. Ondan sonra çaylarımızı üstüne koyacak bir sehpa yapalım dedik. Müşteri de pek yoktu. Müsaittik zamanımız buna yetti. Biz de böyle bir şey yaptık.” dedi.

ÇOCUKLARIN KAR EĞLENCESİ

Esnaflar işyerlerinin önünü temizlerken biriken kar ile kardan adam veya çeşitli şeyler yaparak karı eğlenceye dönüştürürken çocuklar da kar yağışını eğlenceye çevirdi. Küçük çocuklar, evlerinin bahçesinde ailelerinin de desteği ile kardan adam yaparkan yaşça daha büyükler de cadde ve sokaklarda kardan adam yaparak eğlendiler. Kartopu da oynayan çocuklar ilçenin konumundan dolayı çoğu cadde ve sokağında kayma imkanı bulurken gençler de eşlik etti. Kar yağışı bazı vatandaşlar için çile olurken birçoğu için de eğlence oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN