• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

KAPALI KÖY YOLU KALMADI

15 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
739 defa okundu.
KAPALI KÖY YOLU KALMADI

Bu yıl Solhan’da geçtiğimiz yılara oranda daha fazla etkili olan kar yağışından dolayı köy yollarında da çalışmalar yoğunlaştı. Kapalı olan köy yollarının açılması için yoğun mesai harcayan İl Özel İdaresi ekipleri, geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışından sonra yaptıkları çalışmalar sonucunda ilçeye bağlı tüm köy yollarını açtılar.

Bu yıl bölgede etkili olan kar yağışı ile kent merkezlerinde ciddi sıkıntılar yaşanırken, İl ve ilçelerdeki belediye, il özel idare ve karayolları ekipleri, yolları açabilmek için seferberlik başlatırcasına çalışmalar yaptılar.

Türkiye genelinde soğuk ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Kar yağışı Doğu ve Güneydoğu’da özellikle kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşları olumsuz yönde etkiledi. Solhan’da kar yağışı sonucu kapanan köy yolların açılması için yoğun çalışmalar yapıldı. Önceki hafta başından itibaren ilçede yeninde etkili olan kar yapışı sonrasında kapanan köy yollarının açılması ile ilgili İl Özel İdaresine bağlı Solhan İlçe Özel İdaresi ekipleri köyde yaşayan vatandaşların ulaşımını sağlamak için çalışmalar yürüttü. Önceki hafta yoğun bir şekilde yapılan çalışmalar sonucunda ilçeye bağlı 12 köy yolu ulaşıma açılırken geçtiğimiz hafta çalışmalar devam ederek tüm köy yolları açıldı.

Heyelandan dolayı iskâna tabi olan Doğuyeli Köyü dışında yolu kapalı köyün kalmadığını ve birçok mezra yolunun da açıldığını söyleyen İl Özel İdaresi Solhan Şantiye Şefi Muhittin Dengeşik, Köy yollarının açılması için 1 paletli dozer, 1 Kepçe (loder) ve 2 greyder ile karla mücadele ve yol açma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Karla mücadelede Solhan ekiplerinin yoğun çalıştığını belirten Dengeşik, ekiplerin gece geç saatlere kadar çalıştıklarını ve yapılan mücadele sonucunda heyelandan dolayı iskâna tabi olan Doğuyeli Köyü dışında yolu kapalı köyün kalmadığını ve birçok mezra yolunun da açıldığını belirtirken bu hafta da mezra yollarının açılması için çalışmaların süreceğini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN