• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:53
  • Yatsı: 21:46

KANDOS’TA ÇIKAN YANGIN ZORLUKLA KONTROL ALTINA ALI

20 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1308 defa okundu.
KANDOS’TA ÇIKAN YANGIN ZORLUKLA KONTROL ALTINA ALI

Murat Köyü’ne bağlı Kandos Mezra’sında yangın çıktı. Çıkan yangın zorlukla kontrol altına alınırken 15 hektar alanın yandığı ifade edildi.

 Alınan bilgiye göre, Murat Köyü’ne bağlı ve Solhan’a 21 kilometre uzaklıkta olan Kandos Mezrasında 14 Temmuz 2015 Salı günü yangın çıktı. 22 haneli Kandos Mezrasında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın korkuttu. Köylüler tarafından fark edilen yangın kısa sürede büyüdü. Havanın sıcak olması ve otların kuru olmasından dolayı alev kısa sürede büyük alana yayıldı. Köylülerin çabası sonuç vermeyince Solhan Belediyesi, Arakonak Belediyesi ve Bingöl Belediyesi’nden itfaiye desteğinin yanında Karayolları ve bölgede çalışan Cengiz-Özaltın firması araç desteği ile yangında söndürme çalışmaları yapıldı. İtfaiye ile yangın söndürülmeye çalışılırken traktörler ile yangının önü kesilmesi için çift sürülür gibi alevlerin önünde toprak eşilerek arklar açıldı. İş makinelerin de desteği ile bu alanda alevlerin daha fazla bölgeye yayılması engellenirken itfaiye, su tankları ve beton mikserleri ile de tu taşınarak yangın kontrol altına alındı. Bingöl, Solhan ve civar köylerin de desteği ile kontrol altına alınan yangında 15 hektar alanın yandığı öğrenildi.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ın da yangın bölgesine gelerek kendilerinin yanında olduğunu belirten mezra sakinleri, çıkan yangının kontrol altına alınıp söndürülmesinde destek veren Solhan Belediyesi’ne, Arakonak Belediyesi’ne, Bingöl Belediyesi’ne, Karayolları ve Özel İdare Ekiplerine,  bölgede çalışan Cengiz-Özaltın firmasına ve çevre köylerden yardıma gelen herkese teşekkür ettiler.

Ayrıca 14 Temmuz 2015 Salı günü Düzağaç Köyü’ne bağlı Dilovası Mezrası’nda da yangın çıktığı belirtilirken, burada çıkan yangının köylüler tarafından kontrol altına alındığı öğrenildi.

15 Temmuz günü önceki gün yangın çıkan Kandos Mezrası’nda akşam saatlerinde yine yangın çıktığı öğrenilirken mezra içinde çıkan yangının mezra sakinlerini tedirgin ettiği ancak kısa sürede kontrol altına alındığı öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN