• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

KAMPANYAYA KİTAP DESTEĞİ

22 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1862 defa okundu.
KAMPANYAYA KİTAP DESTEĞİ

Okulun pansiyonunda kurdukları kitaplığa kitap bırakılması için düzenlenen kampanyaya ilçede vatandaşlar, kamu kurum ve kuruluşları ile ilçe dışından destek geldi. Okula ulaştırılan kitaplar kitaplığa konulup öğrencilerin istifadesine sunuldu.

Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrenciler geçtiğimiz ay pansiyonda kurulan kitaplık için kitap desteği istedi. Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başlatmış olduğu kitap kampanyasına Solhan’dan destek verildiği gibi şehir dışından da destek geldi. Vatandaşlar tarafından yapılan kitap desteğinin yanında İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği tarafından Solhanspor Kulübü aracılığıyla 9 koli kitap gönderildi.

Solhanspor Kulübü ve Voleybol Aktüel Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek aracılığı ile Uluslararası Voleybol Hakemi İlhami Şenyurt’un çalışması sonucu İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği tarafından 9 Koli kitap bağışı yapıldı.

Anlamlı bir kampanya başlatan öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Okul Müdürü Yusuf Başaran, “Okulumuzun pansiyonunun 1. katında oturma ve dinlenme alanına okulumuz Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanının çalışmaları sonucu bir kitaplık yerleştirerek öğrencilerimizin boş zamanlarında kitap okuma alışkanlığı kazanmasını istedik. Ancak elimizde yeterli sayıda kitap olmaması sebebiyle Pansiyon Müdür Yardımcımız Ersin Buyruk ve Mobilya İç Mekan Tasarımı Alan Şefimiz Onur Çelik’in girişimleriyle, amirlerimizden de gerekli izinler alınarak ülke genelinde Ekim ayında bir kitap toplama kampanyası başlattık. Projemize Okul Basın Danışmanımızın; Solhan’ın Sesi gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve İHA Solhan Temsilcisi Abdulhamit Bildik bey ile görüşmesi ile projemizi destekleyip yerel ve ulusal basına duyuruldu. Solhan Kaymakamlığı, Solhan Belediyesi, Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Solhanspor Kulübü Başkanı Ferhat Sönmez hocamızın girişimiyle İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği, Solhanın Sesi Gazetesi, Tunç Kırtasiye, Okulumuzun Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Bölümü, Öğretmenleri ve öğrencileri ile ilçe sınırları içinden hediye edilen ve diğer illerimizden kampanyaya destek verilerek gönderilen kitaplar; Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alan Şefi Onur Çelik ve Pansiyon Müdür Yardımcısı Ersi Buyruk tarafından; Roman, Hikaye, Kişisel Gelişim, Şiir Kitabı, Dini kitaplar, Felsefe, Dünya Klasikleri ve 100 temel eser gibi türlerine göre gruplandırılarak ve numaralandırılarak öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Umarım öğrencilerimiz bu kitaplardan en iyi şeklide faydalanır ve kendi gelişimlerine katkı sağlarlar. Bizim için en büyük gurur kaynağı da bu olur.” dedi.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN