• Dolar Alış / Satış: 18.504 / 18.537
  • Euro Alış / Satış: 17.923 / 17.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:04
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:41
  • Akşam: 18:14
  • Yatsı: 19:40

Kalem-Der’den ‘İstismar’ Uyarısı!

22 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1399 defa okundu.
Kalem-Der’den ‘İstismar’ Uyarısı!

Kimliği belirsiz kişilerin ev ev dolaşıp Kalem-Der adına Suriye için yardım topladıkları yönündeki şikâyetler üzerine açıklama yapan dernek yöneticileri, böyle bir yardım çalışmalarının olmadığını, vatandaşların kapılarına gelen istismarcılara itibar etmemeleri çağrısında bulundular.

 Suriye’de yaşanan vahşetten kaçarak Türkiye’ye sığınanların sayısı her geçen gün artarken, yardım kuruluşları da Suriye halkları için yardım faaliyetlerini yoğunlaştırdılar. Fakat bu çalışmalar, kimliği belirsiz kişilerce istismar edilince dernek yöneticileri vatandaşı uyardılar.

Bingöl’de faaliyet gösteren Kalem-Der’in adını kullanıp eve ev dolaşarak Suriye için yardım topladıklarını beyan eden kimliği belirsiz kişilerin bu durumundan şüphelenip dernek merkezine şikâyetlerini ileten vatandaşlar, Suriye’deki insanlık dramının istismar edilmesinden yakındılar.

Artan şikâyetler üzerine vatandaşa uyarıda bulunan Kalem-Der Yöneticileri, böyle bir çalışmalarının olmadığını vurguladılar.

Dernek yöneticileri, şu açıklamada bulundular: “Biz hiçbir şekilde bir yardım kampanyası veya çalışması başlatmış değiliz. Kesinlikle ayni olsun, nakdi olsun, para ve yardım isteme gibi bir durum söz konusu değildir. Bingöllü hemşerilerimiz kapılarına gelen ve derneğimiz adına yardım isteyen kişilere asla tevessül etmesinler. Bu kişilerin iyi niyetli olduklarına da inanmıyoruz. Medyaya yansıyan ve yürekleri dağlayan Suriye’deki katliam resimlerinin hemen arkasından bu olayın olmasını insanımızın güzel duygularının istismar edilmek istenmesi olarak görüyoruz. Maalesef bu istismarcılar da derneğimizin adını kullanarak bazı evlere gitmektedirler. Bunu da esefle karşılıyor ve bu istismarcılara itibar edilmemesini ısrarla rica ediyoruz” dediler. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN