• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İLÇE KOORDİNASYON TOPLANTISI

29 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
399 defa okundu.
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İLÇE KOORDİNASYON TOPLANTISI

Solhan’da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyon toplantısı gerçekleştirildi. Kaymakam Kıyıcı, “Öncelikle şiddeti değil de uğranılan şiddetin şiddet olduğunun farkına varmak ve buna karşı koymanın daha çok değerlendirilmesi lazım.” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele için yayımlanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi” kapsamında yapılan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı, Solhan Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Kaymakam Kıyıcı’nın yanı sıra Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk ve kurum amirleri katıldı.

Toplantıda, Kaymakam Kıyıcı konuyla ilgili yaptığı bilgilendirme konuşmasından sonra kurum amirleri,kurumlarda konu ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Kaymakam Kıyıcı, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Kadına şiddetle alakalı bence en önemli konu yani şiddetin yapılması şeklinde değil de şiddetin kabul edilmesini önlemekten geçilmesi lazım. Çünkü çocuklarımız ilkokul, ortaokul ve lisede olsun yani nelerin kendisine şiddet olduğunu bilir ve aynı zamanda bunlarla alakalı nasıl ve nerelere başvurulması gerektiğini bilmesi gerekiyor. Birde ister istemez bunu bu şekilde diyoruz ama profesyonellerin yapması gerekiyor. Çünkü bir noktada bu kadına şiddetle alakalı çocuklara bunu anlatırken aynı zamanda bunun teşvik edici bir psikolojik durumu oluyor diye biliyorum.O yüzden profesyonellik noktasında bunun emniyetinde, jandarmanın da eğitimcisi var. Aile sosyal politikalarda olması lazım bildiğim kadarıyla. Gençlik Sporda gençlerle uğraşmak adına gençlik liderleriyle kız çocuklarımıza yönelik çalışmaları yaptığı takdirde biraz daha etkisi olacağı, bilinçlendirme olacağı kanaatindeyim. Yani öncelikle dediğim gibi şiddeti değil de uğranılan şiddetin şiddet olduğunun farkına varmak ve buna karşı koymanın daha çok değerlendirilmesi lazım. Şu an itibariyle zaten gerekli ilde sığınma evlerimiz olsun, en ufak bir şey olduğu taktirde gecesini gündüzüne bakmadan biz hemen ekip gönderiyoruz. Yani bu sadece il içerisinde de değil yani devlet birde bu konuda çok hassas düşünüyor. Çok şükür artık devletimiz bu konuyla alakalı çok hassas. Yani evlada kendi evladı gibi, kadınlarda kendi öz kardeşi gibi elinden geldikleri kadar yardımcı olmaya çalışıyor. Tabi bizim görevimiz bunun burada sadece toplantının yapmış olmak için yapmak değil de bir kişiyi bile bilinçlendirebilirsek bizim için faydalıdır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN