• Dolar Alış / Satış: 8.526 / 8.542
  • Euro Alış / Satış: 10.098 / 10.116
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:14

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

4 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1382 defa okundu.
İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Kaymakam Fatih Okumuş başkanlığında muhtarlar ve kurum amirleri ile istişare ve değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Okumuş, “Biz mahalle, köy ve beldelerde her toplantıda söylüyoruz; Gören gözümüz, işiten kulağımız, dokunan elimiz sizlersiniz. Sizler, eğer başarılı olursanız, biz de başarılı ve huzurlu oluruz” dedi.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş başkanlığında; belediye başkanları, muhtarlar ve kurum amirleri ile istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Özel bir işletmede gerçekleşen toplantıya Kaymakam Okumuş, katılımcıların görüş ve önerilerini dinledi. Solhan’da yapılan ve yapılması süren hizmetleri aktaran Kaymakam Okumuş, ülkenin seçim sürecinden geçtiğini belirtti.

“GÖREN GÖZÜMÜZ, İŞİTEN KULAĞIMIZ, DOKUNAN ELİMİZ SİZLERSİNİZ”

Seçim yarışında adayların vaatleri, vatandaşa daha fazla hizmet olarak yansıması gerektiğini ifade eden Kaymakam Okumuş,  “Bu zamana kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor. Ecrini inşallah öbür dünyada cenabı Allah misliyle sizlere versin. Tabi siyasette bir dönem dinlenirsin belki diğer dönem tekrar kapılar açılır. Sonraki dönemde de denemek isterlerse Allah onlara hayırlı ömürler ve hayırlı işler yapmayı nasip etsin. Hiç kimse kendisini garanti görmesin. Mümkün mertebe tekrardan kazanmak tekrardan vatandaşımıza, köylümüze, mahallelimize hizmet etmek istiyorlarsa her bir adayımız canla başla çalışması gerektiğini farkında olsun. Muhtarlarımız, encümenlerimiz, belediye başkanlarımız vatandaşımıza giderek hizmet etmek güzeldir. Yani; insanların suyunu akıtmak, yolunu güzelce yapmak, mahalleyi temiz tutmak; köye, mahalleye, ilçeye bir şeyler katmak güzeldir. Bunları tamamlayan şey ise gönüllere dokunmaktır. Vatandaşımızın halini/hatırını, hastasını taziyesini, müşkül durumunu, başına gelmiş bir musibeti mutlaka sormak gerekiyor. Bugünlerde yeniden seçilmek isteyen arkadaşlarımız mutlaka hizmetlerini vaddeceklerdir. Hizmetlerden ötesinde de gönüllere dokunmak için yapılması gereken neler varsa onları yapmaya çalışsınlar. Buna bütün belediye başkanı arkadaşlarımız da dahil bütün herkesin müracaat ettiği bir yeriz. Hükümet konağı olması nedeniyle hükümetin çeşitli kurumları üzerinde yetkilerimizin olmasından dolayı bize mutlaka geliyorlar. Biz mahalle, köy ve beldelerde her toplantıda söylüyoruz; Gören gözümüz, işiten kulağımız, dokunan elimiz sizlersiniz. Sizler eğer başarılı olursanız, eğer çalışkan olursanız, vatandaşın gönlünde yer edinirseniz, işleri iyi görürseniz biz daha rahat ederiz, biz daha mutlu ve huzurlu oluruz. Eğer bir köyde veya mahallede su sorunumuz varsa o köylü gerçekten ‘bugün su bulamadım, bahçemi sulamadım, hayvanlarımı sularken eşek veya katırla su getirdim’ diyorsa benim o gün gerçekten rahatım kaçıyor, huzurum bozuluyor, yediğim ekmek zehir oluyor, içtiğim su ciğerime çakılıyor. İnanıyorum ki sizlerde bizzat bu sorunu yaşayan muhtarlar olsun, seçilmiş arkadaşlar olsun sizlerde mutlaka bunu hissediyorsunuzdur. Eğer vatandaşın suyu akıyorsa huzuru, rahatı, sağlığı sıhhati kamusal hizmeti yapılıyorsa siz de rahatsınız. Yediğiniz içtiğiniz size şifa oluyor. Diğer türlü zehir oluyor. Devam edecek arkadaşlarıma daha fazla çalışma, daha fazla hizmet, daha fazla gönüllere dokunma, gönül alma konusunda, daha fazla gayret etmeliler.” ifadelerini kullandı.

OKUMUŞ, SEÇİM TEDBİRLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Seçim güvenliğine yönelik yapacakları çalışmaları ve tedbirlere de değinen Kaymakam Okumuş, şunları aktardı: “Biz kaymakamlık olarak seçimlerin nasıl yapıldığını biliyoruz, kanunlar var, YSK’nın kararları var. Burada zaten seçim hâkimliği kurul başkanlığı yetkilisi. Yetkili olanlar bunlar fakat bizim bu sandığın götürülmesi, oradaki memurun seçimi, oradaki sandık mahallinin kurulduğu yerin, temizliği, güvenliği, vatandaşın sandığına rahatça ulaşması, sandığa ulaştıktan sonra tekrardan evine dönmesi, sandığın köye mahalleye ulaştıktan sonra tekrar ilçe seçim kuruluna tutanaklarla torbalarda güzel bir şekilde ulaştırılması. Oy kullanılmadan önce o mahalle intikalde bizim görevimizdir. Yani işin dış tarafı bizi ilgilendiriyor, iç tarafını seçim kurulunu ilgilendiriyor. Bizim sandıkları özellikle; heyelan, çığ ve buna benzer inşallah olmaz. 30 Mart seçimlerini hatırlıyorum Alacakaya’daydım çok zordu. Fırtına, kar, boran derken bazı sandıklar saat 12-13.00’da ulaştı. Millet oy kullanmaya gitmedi biz gittik herkese dedik oy kulansın diye. Sıkıntı oldu. Hem geçmişten tecrübemiz hem de buradaki sahayı neredeyse belde belde, mezra mezra bilmemizden dolayı biz çeşitli tedbirler alacağız. Özellikle bir Asmakaya hattı için iki İnandık ve Doğuyeli hattı için tedbir alacağız. Mümkün mertebe yakınlara makinalar kuracağız. Karşı taraftan 4 çeker araçlar ayarlamayı düşünüyoruz. Canutla Kapaklı olabilir, Değirmendere olabilir. Barajdan itibaren yeni açılan yolun güzergâhına girdiğimizde olaki orada bir yerde heyelan olur diye karşı tarafa 4 çekerler bırakmayı düşünüyoruz. En azından vaktinde gidilsin diye. Bununla ilgili gözleminiz tespitiniz veya size ulaşan bir durum olursa bunu derhal bizimle paylaşın. Sandığı vaktinde ulaştıralım vatandaş vaktinde oyunu kullansın.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN