• Dolar Alış / Satış: 8.824 / 8.84
  • Euro Alış / Satış: 10.353 / 10.371
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

İSRAİL’E KINAMA, MÜSLÜMANLARA DUA

24 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
937 defa okundu.
İSRAİL’E KINAMA, MÜSLÜMANLARA DUA

Numanoğlu, “İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan işgalci İsrail, Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ediyor. Bu zulmün son örneği geçtiğimiz Cuma günü yaşandı ve 1967 yılından beri ilk defa Müslümanların Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılması engellendi.” dedi.

İsrail’in Mescid-i Aksa’nın Müslümanlarca kullanılmasının engellemesi ve Müslümanlara yapılan zulümlerinin kınanması için basın açıklaması yapıldı. Solhan’da Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Cuma günü Cuma namazı çıkışı Solhan Ulucamii önünde yapılan basın açıklamasını Solhan İlçe Müftüsü vekili Osman Numanoğlu okudu.

İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan işgalci İsrail’in Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ettiğini hatırlatan ve bu zulmün son örneğinin geçtiğimiz Cuma günü yaşandığını belirtip 1967 yılından beri ilk defa Müslümanların Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılması engellendiğini söyleyen Numanoğlu, açıklamada şu ifadeleri kullandı.

Numanoğlu, “Bütün insanlık bilmeli ki bu bölgede akan bütün kanın ve bütün terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak İsrail vardır. Siyonist İsrail yönetimi, bütün İslam ülkelerini ve bütün dünyayı ateşe vermekten kaçınmayacak kadar sapkın bir inanca sahiptir. İsrail’in kurulduğundan beri izlediği politika asla değişmemiştir. İsrail, şu üzerinde yaşadığımız toprakların da içinde bulunduğu geniş bir coğrafyayı kendi kutsal ülkesi olarak görmekte ve buraları ele geçirebilmek için her türlü vahşete başvurmaktadır. Bugün başta Filistin olmak üzere; Dünyanın farklı bölgelerinde zalimlere karşı İslami kimlikleriyle onurla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize direnişlerinde yalnız olmadıklarını ve “Müslümanlar ancak kardeştirler” ayetini ete kemiğe büründürdüğümüzü haykırmak için toplandık. Maalesef uluslararası camiada devlet vasfı taşıyan ve gerçekte bir terör örgütü gibi davranan İsrail’in silahlı unsurları, ayaklarındaki kirli postallarla yakın zamanda yine Mescid-i Aksa’ya girdiler.Aynı kirli postallarla Kıble Camii’nin içinde terör estiren bu silahlı unsurlar camide bulunan Kur’an-ı Kerimleri yerlere attılar, üzerlerinde gezindiler. Cami içindeki Müslümanları tartakladılar.  Dışarıda olayları protesto eden Müslümanların üzerine ses bombası, gaz bombası ve plastik mermi ile saldırdılar. Çıkan çatışmada bazı kardeşimiz şehit olurken birçok kardeşimiz de yaralandı. Terör örgütü İsrail’in yaklaşık bir haftadır Mescid-i Aksa ile ilgili kışkırtmaya yönelik yaklaşımlarının Filistin’de kan dökmeye yönelik bir çaba olduğu aşikârdır. İsrail küstahça tüm kutsal değerlerimize saldırarak Filistinli Müslümanları çileden çıkarmaktadır. Terör örgütü İsrail’in ve aynı örgütün silahlı unsurlarının bu çirkeflikleri kabul edilebilir değildir.”

“İSRAİL SADECE MÜSLÜMANLAR İÇİN DEĞİL, İNSANLIK İÇİN BİR BELADIR”

“Özellikle geçen Cuma gününden beri Mescid-i Aksa etrafında olup bitenler, Müslümanların Cuma namazını kılmalarına izin verilmemesi, zaten acılar içinde kıvranan İslam coğrafyasını tahrik eden, her Müslümanı, her inananı, her akl-ı selim sahibini, her sağduyu sahibini endişelere sevk eden gelişmeler olduğunu ifade etmek istiyoruz.” diye açıklamayı okuyan Numanoğlu, şu ifadeleri kullandı: “İsrail sadece Müslümanlar için değil, insanlık için bir beladır. Siyonist İsrail’in bu küstahça davranışlarının kaynağı Batı’dan aldığı cesarettir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği İsrail’in her zulmüne el altından ya da açıktan destek olmaktadır. Ayrıca İslam coğrafyasının parçalanmışlığı, Müslümanların güçlerini, enerjilerini birbirleriyle uğraşarak harcamaları, Müslüman devletler ve Müslüman halkların yapılan zulümlere kayıtsız kalması da İsrail’i cesaretlendirmektedir. Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail’dir.”

“MESCİD-İ AKSA MÜSLÜMANLAR İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?”

Mescid-i Aksa’nın Kur’an-ı Kerim’de buyrulduğu üzere yüce Rabbimizin biz Müslümanlara bir emaneti olduğunu söyleyen Numanoğlu, “İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa; Dinimizin bize emanetidir. Mescid-i Aksa; Hz. Davud ve Hz. Süleyman Peygamberlerin emanetidir. Mescid-i Aksa; Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav)’in miraca çıktığı yer olması hasebiyle peygamber efendimizin bize emanetidir. Mescid-i Aksa; Hz. Ömer (r.a) ve Ebu Ubeyde Bin Cerrah’ın bize emanetidir. Mescid-i Aksa; Selahaddin-i Eyyübi’nin bize emanetidir. Mescid-i Aksa; Terör Devleti İsrail tarafından 2004 Yılında sabah namazında cami çıkışında hain bir füze saldırısı sonucunda tekerlekli sandalyesinde şehid edilen Şeyh Ahmet Yasin’in bize emanetidir. Mescid-i Aksa; daha bu hafta içinde Siyonistler tarafından şehit edilen üç Filistinli gencin ve diğer binlerce şehidin ve acılı ailelerinin bize emanetidir. Mescid-i Aksa; yine geçtiğimiz hafta içinde plastik mermilerle başından vurularak yaralanan Kudüs eski Müftüsü ve Mescid-i Aksa Hatibi İkrime Sabri’nin bize emanetidir. Mescid-i Aksa; Mekke ve Medine’den sonra Müslümanlar için üçüncü önemli mescid ve şehir olması hasebiyle Ümmet-İ Muhammedin şerefi ve namusudur. İşte bu yüzden; ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın işgali asla kabul edilemez. İsra ve Mirac’ın şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez. Etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez. Bizim için mübarek kılınmış topraklarda, mübarek kılınmış bir şehirde ve mübarek kılınmış bir mabette, küstah İsrail’in silahlı unsurlarının kanlı ve kirli postalları ile dolaşması aşağılık bir davranıştır ve asla kabul edilemez. Bölgeye barış ve huzurun gelmesinin tek yolu Kudüs’ün tekrar Müslümanlarca yönetilmesinden geçmektedir.” ifadelerini kullandı.

“ZAFER İNANANLARINDIR VE ZAFER YAKINDIR”

Hazreti Davut’un ve Hazreti Süleyman’ın Kudüs’e hâkimiyetinin insanlığa saadet getirdiğini söyleyen ve Hazreti Ömer’in Kudüs’e hâkimiyetinin oradaki tüm insanların can ve mal emniyetini sağladığını, bölgeye huzur ve saadet getirdiğini söyleyen Numanoğlu, açıklamaya şöyle devam etti:

“Selahaddin Eyyub-i’nin ve Müslümanların Kudüs’e hâkimiyeti aynı şekilde oradaki tüm insanların her türlü hakkını teminat altına almıştır. Ama aynı Kudüs Siyonist Yahudilerin eline geçtiğinde onlar hiç tereddüt etmeden Müslüman katliamı yapmışlardır. Bu gün burada yaptığımız bu açıklama ile tüm dünyaya Kudüs’ün sahipsiz olmadığını ve zalim Siyonistlerle beraber yürümenin, onlarla işbirliği yapmanın insanlığa hiçbir faydasının olmadığını, olmayacağını beyan ediyoruz. Bu gün burada yaptığımız bu açıklama ile zalim İsrail’e “çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini” bir kez daha haykırmış oluyoruz.  Allah’ın izni ile terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır.  İnanıyoruz ve diyoruz ki “Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.” Bütün dünya Müslümanları şunu artık anlamalıdır ki; İslam ümmetinin huzuru ve kurtuluşu ancak birlik ve beraberlikte yani kardeşlik ve vahdettedir.”

Açıklamasının sonunda İsrail’i kınayan ve Müslümanlara dua eden Numanoğlu, “Allah’ım! Başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere bütün Müslümanlara yardım eyle, bizi birbirine karşı merhametli Kâfirlere karşı şedid olanlardan eyle. Allah’ın Müslümanların kalplerinin arasına ülfet ve muhabbet ihsan eyle. Filistinli kardeşlerimize zulmeden ve dünyanın başına bela olan İsrail zalimini kahr-u perişan eyle. Filistinli kardeşlerimize ve bütün Müslümanlara merhametinle hayırlı kurtuluşlar ihsan eyle.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN