• Dolar Alış / Satış: 8.269 / 8.284
  • Euro Alış / Satış: 9.958 / 9.976
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:26
  • Öğle: 12:28
  • İkindi: 16:13
  • Akşam: 19:09
  • Yatsı: 20:43

İŞLETMELER AÇILDI

4 Mart 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
210 defa okundu.
İŞLETMELER AÇILDI

Koronavirüste “Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci” kapsamında düşük risk grubunda bulunan Solhan’da esnaflar, işyerlerini açmaya başladı. İşyerlerine gelen vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarılar yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüste “Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci” kararlarını açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine risk gruplarına göre alınacak tedbirlere ilişkin genelge gönderdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane ve çay bahçesi gibi yerlerin faaliyetlerini 07.00 ile 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürebileceklerini açıklamasının ardından yurt genelindeki olduğu gibi Solhan’da da işletmeler kapılarını açtı. 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek olan mekanlar, belirlenen kapasite oranlarına göre sabah erken saatte işletmelerinin kapılarını açtı.

Risk değerlendirme haritasında mavi kategoride yer alarak düşük risk iller arasına giren Solhan ilçesinde paket servis yapan işletmeler, kafe ve kıraathaneler oturarak hizmet vermeye başladı.

Uzun zaman sonra ilk kez işletmesini erken açan kahvehane işletmecisi Hadin Çalışkan, “Solhan ilçemiz düşük risk grubunda bulunduğu için İçişleri Bakanlığının genelgesinden sonra ilk kez iş yerimizi sabah erken saatte açtık. Tabi yüzde 50 kapasiteye dikkat ederek müşterilerimize maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıyoruz. Gerçi vatandaş kısıtlamaların etkisinden kurtulamadığı için bizim uyarılarımıza kalmadan tedbirleri kendileri aldıkları için bizim içinde çok rahat geçiyor. Kısıtlamalar esnetilmişken rehavete kapılmadan tedbirlerimize devam edeceğiz. Pandeminin tam anlamıyla kalkana kadar hiç kimsenin pes etmemesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN