• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

‘İSLAM DÜNYASI’NIN UMUDU

19 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
937 defa okundu.
‘İSLAM DÜNYASI’NIN UMUDU

15 Temmuz’da yaşananlara dikkat eken Yılmaz, “İslam aleminin genel durumuna baktığımız zaman Türkiye’de başarılı olsalardı eğer İslam dünyasının neredeyse hiç bir umudu kalmayacaktı ama bugün Allah’a şükürler olsun Türkiye bu büyük badireyi atlattı bundan sonra daha peşi sıra gelecek diğer terör örgütlerin inşallah beli kırılacak” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Solhan İlçe Teşkilatı tarafından Kurban Bayramı 2’nci gününde Solhan Öğretmen Evi Bahçesi’nde bayramlaşma programı düzenlendi. Düzenlenen Programa Eski Başkakan Yardımcılarından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, Ak Parti il, ilçe ve belde teşkilatları mensupları ile partililer ve vatandaşlar katıldı.

Programda; Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven birer selamlama konuşması yaparak katılımcıların bayramlarını tebrik ettiler.

Bayramlaşma programında konuşan Kalkınma Bakan Yardımcısı Coşkun, Solhanlı olarak Solhanlılar adına katılımcılara ‘hoş geldiniz’ deyip bayramlarını tebrik etti.

Coşkun, “Cesur Solhanın Cesur insanlarının 15 Temmuz gecesi ilk sesi ilk tepki buradan vermiş olmaları ve o süre içerisinde sabaha kadar meydanları boşaltmayarak tüm Türkiye’de ve hatta bütün dünyaya son zamanların yürekli duruşlarını gösterdikleri için ben hepinize buradan teşekkür ediyorum. O gün o gece çocuklarımızın geleceğine yönelik, ülkemizin istikrarına yönelik o haksız saldırıyı def ederken Şehit düşmüş olan bütün kardeşlerimize bir kez daha burada bu bayram günü sizin huzurunuzda Allah’tan rahmet diliyoruz, Gazilerimize şifalar diliyoruz. Bu hain gecede emeği geçen bütün halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Rabbim böyle günleri bir daha yaşatmasın ve bundan sonra ki dönemde inşallah bu mübarek günün hatırına Bütün İslam Âleminin bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“SOLHAN İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Solhanlıların karşılamalarının kendilerini heyecanlandırdığını belirten ve Solhan’ın Bingöl’ün gözbebeği olduğunu belirten Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, “Solhanlı kardeşlerim tabi malumunuz çok zorlu ve sorunlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte çok sıkıntılar çektik. Tabii bu güzel Anadolu’da, bu güzel coğrafyada buranın vatan edinmemin, burada bağımsız bir devlet kurmanın mutlaka bedelleri vardır. Bizler bu bedeller geçmişte ödedik ama inşallah bütün bu kötü emel peşinde koşan küresel güçlere Allah’ın izniyle 15 Temmuz’da sağladığımızı birlik beraberlik içinde bir bir bunların üstesinden geleceğiz. Terör örgütleri adı sanı ne olursa olsun hepsi işbirliği halinde ülkemizin güçlenmesini engellemek için topyekun bir saldırıya geçtiler ama Allah’ın izniyle biz bu saldırıların hakkından geliriz ve onlara gerekli olan cevabı 15 Temmuz’da verdiğimiz gibi Allah’ın izniyle yine cevap veririz ve bunlar hak ettiği cezayı da bulacaklar. Solhan’a her geldiğimizde daha güzelleşmiş ve daha gelişmiş olarak görüyoruz. Bunda emeği geçen özellikle Sayın belediye başkanı ve Tabii bu bütün yatırımların arkasında Sayın Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Bey vardı ve tabii şuanda Solhan’ın evladı Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Bey var. İşin içinde Sayın Vali ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz ve İnşallah bundan sonra bana düşecek bir görev olursa Solhanlılar için elimden geleni yapmamdan hiç şüpheniz olmasın.” Şeklinde konuştu.

“BU BİRLİK VE BERABERLİK DEVAM ETTİĞİ SÜRECE DAHA GÜZEL OLACAK”

Programda kısa bir konuşma yapan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, şu ifadeleri kullandı: “Bayramınız mübarek olsun. Allah daha nice bayramlara huzur içinde mutluluk içinde ve refah içinde birliğimizi, beraberliğimizi bozmadan bu gönül birlikteliği devam ettirerek erişmeyi nasip etsin. Allah nice bayramlara eriştirsin. Bingöl güzel bir vilayet, Solhan daha güzel bir ilçe… Bizim derli toplu ilçelerimizden birisi, daha güzel bir Solhan daha güzel Bingöl daha güzel bir Türkiye’yi gönül gönüle hep birlikte inşa edeceğiz. Ondan hiç kuşkum yok. Bu birlik ve beraberlik devam ettiği sürece daha güzel olacak. Hepinizin bayramı mübarek olsun ve daha nice güzel bayramlara…”

“TÜRKİYE’DE BAŞARILI OLSALARDI İSLAM ÜLKELERİNİN UMUDU KALMAYACAKTI”

Eski Başkakan Yardımcılarından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ise şu ifadeleri kullandı: “Bu bayramlar; cenab-ı Allah’ın bize verdiği armağanlar, hediyeler, lütuflardır. Bugünler sayesinde bir araya geliyoruz dargınlıklar ortadan kalkar uzaklaşanlar yakınlaşıyor. İnsanlar birbirine daha fazla dayanışma içerisine giriyorlar. Yaşlılar ve hastalar ziyaret ediliyor, büyükler ziyaret ediliyor. Gerçekten kıymetini bilmemiz gereken şükretmemiz gereken günler. Öncelikle Cenabı Allah’ın bize böyle güzel günler lütfetmesinde dolayı Cenabı Allah’a şükranlarımızı sunuyoruz, hamd ediyoruz. Maalesef İslam dünyasının çeşitli bölgesinde bizler kadar huzur içinde değiller. Suriye başta olmak üzere bombalar altında, acılar altında bir takım terör rejimlerin, terör örgütleri saldırılarına maruz kalıyorlar. O saldırılar altında yaşayan insanlar, yaşayan Müslümanlar var. Buradan Onların da bayramını tebrik ediyor ve Cenabı Allah onları da Barış Huzur ve emniyet getirmesini niyaz ediyoruz. Ülkemiz de maalesef yine çeşitli terör saldırılarına karşı karşıya. En son 15 Temmuz’da çok şükür en büyük saldırılardan birini bu milletimiz püskürttü. Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde -Cenab-ı Allah ondan razı olsun başımızdan eksik etmesin onun önceliğinde- onun çağrısıyla Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, hükümetimizin bütün aklı başında siyasetin desteğiyle ve milletimizin her şeyden önce sokaklara çıkıp o tankların topların önünde durmasıyla bu büyük felaket engellenmiş oldu. Çok büyük bir badire atlattık. Gelecekte bu olayla bakanlar çok daha iyi yazacaklar Türkiye’ye adete bir Suriye’ye haline getirmeye çalıştılar. Kaos oluşturmaya çalışan güçler hiç beklemediği bir sonuçla karşı karşıya kaldılar. Onların planı gayet iyi yapılmıştı aslında baya da bir güçleri vardı ve ellerinden gelen her şeyi de yaptılar fakat Cenab-ı Allah’ın planı onların planını bozdu. Bütün planlarını üstünde Cenabı Allah’ın planı vardır. Onlar bölmeye parçalamaya çalıştılar Cenabı Allah birleştirdi, onlar korkutmaya sindirmeye çalıştılar Cenab-ı Allah halkımıza cesaret verdi sokaklara çıktı insanımız ve bugün Türkiye’de eskisinden çok daha fazla birlik ve beraberlik var. Bunun için Cenabı Allah’a hamd ediyoruz, şükrediyoruz. Rabbimizin bu lütfünü çok iyi görmemiz lazım. İslam aleminin genel durumuna baktığımız zaman Türkiye’de başarılı olsalardı eğer neredeyse hiç bir umudu kalmayacaktı İslam dünyasının ama bugün Allah’a şükürler olsun Türkiye bu büyük badireyi atlattı bundan sonra daha peşi sıra gelecek diğer terör örgütlerin inşallah beli kırılacak.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN