• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

İŞİNİ KURAN ENGELLİYE 36 BİN HİBE DESTEĞİ

18 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1328 defa okundu.
İŞİNİ KURAN ENGELLİYE 36 BİN HİBE DESTEĞİ

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin kendi işini kurmaları halinde 36 bin TL hibe desteği verilecek.

 Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Bingöl İl Müdürlüğü resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kendi işini kuran engellilere 36 bin TL hibe desteği verilecek.

Duyuruda, “Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır. Yayımlanan Başvuru Rehberi ve Formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflardan temsilcilerden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir” ifadelerine yer verildi.

Engelliler projelerini 30 Aralık 2015 tarihine kadar hazırlayıp bulundukları Çalışma ve İş Kurumu İl müdürlüklerine teslim etmeleri gerektiği kaydedilen duyuruda, desteklenecek proje türleri şöyle sıralandı: “Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler, Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler, Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler. Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler projelerini 30 Aralık 2015 tarihine kadar hazırlayıp bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize teslim edebilirler.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN