• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

İŞ-KUR’DAN İŞ İMKANI

27 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1117 defa okundu.
İŞ-KUR’DAN İŞ İMKANI

TYÇP kapsamında Bingöl genelinde Bin 400 kişiye iş fırsatı sunulacak. Bu kapsamda Solhan Belediyesi’nde 150 kişinin kura sonucu çalıştırılacağı belirtildi. Müftülük ile Orman İşletme kurumlarında çalıştırılacak kişilerin sayısı öğrenilemezken Pazartesi başlayacak olan başvurular, 3 Mart’ta sona erecek.

Bingöl Valiliği, Toplum Yararına Çalışma Programları (TYÇP) kapsamında Bin 400 kişinin işe alınacağını duyurdu. Açıklamada, “İŞKUR İl Müdürlüğümüz, İl Özel İdaresi, Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü, İl/İlçe/Belde Belediye Başkanlıkları, Orman İşletme Müdürlüğü, İl Müftülüğü işbirliğinde Toplum Yararına Programlar kapsamında toplam Bin 400 katılımcı alınacaktır. Başvurular 27.02.2017 Pazartesi günü başlayıp, 03.03.2017 Cuma günü sona erecek şekilde 5 gün olacaktır” denildi. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra adayların noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirleneceği belirtilen açıklamada, tüm programların 15 Mart’ta başlatılacağını kaydedildi.

TYÇP kapsamında Bingöl genelinde Bin 400 kişiye iş fırsatı sunulacak. Bu kapsamda Solhan Belediyesi’nde 150 kişinin kura sonucu çalıştırılacağı belirtildi. Müftülük ile Orman İşletme kurumlarında çalıştırılacak kişilerin sayısı öğrenilemedi.

AYNI ADRESTE OLUP KURADAN ÇIKANLARDAN BİRİ İŞİ ALINACAK

Bir kişinin programlardan yalnızca birisine müracaat edebileceği kaydedilen açıklamada, “Başvurular İl Müdürlüğümüzden şahsen ya da www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden yapılabilecektir. Katılımcı sayısında meydana gelen azalmalar yedek listedeki işsizlerden karşılanacaktır.  Seçim yöntemleri sonrası oluşan listeler nihai liste olmayıp, gerekli inceleme ve kontrol işlemleri sonrasında kesinleşecektir. İnceleme işlemleri tamamlanmadan program başlatılmayacaktır” denildi.

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere; Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) oturan kişilerden şartları sağlayan herkesin başvurabileceği ancak bir kişinin katılımcı olarak belirleneceği kaydedilen açıklamada, “Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır. Müftülük haricindeki kurumlarda; İstihdamında güçlük çekilen aşağıdaki gruplar Birinci Liste, bunlar dışında kalanlar İkinci Liste olacak şekilde tasnif edilecektir. Aşağıdaki grupların hepsi Birinci Liste’ye dâhil edilecek olup, gruplar arasında herhangi bir öncelik sıralaması bulunmamaktadır; Yükleniciye tahsis edilen kontenjan öncelikle birinci listeden seçilir, tamamlanmayan kontenjan ikinci listeyle (diğer başvuranlarla) tamamlanır. Kadınlar, 35 yaş üstü bireyler, engelliler, eski hükümlüler, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar” denildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN