• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

İŞ-KUR’DAN 7 KİŞİYE İŞ FIRSATI

30 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1015 defa okundu.
İŞ-KUR’DAN 7 KİŞİYE İŞ FIRSATI

Çalışma ve İş Kurumu Bingöl İl Müdürlüğü ile İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 72 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında Solhan’dan 7 kişinin istihdam edileceği belirtildi.

Çalışma ve İş Kurumu Bingöl İl Müdürlüğü ile İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 72 kişiye yönelik olarak düzenlenecek olan Toplum Yararına Programları (TYP) için katılımcı başvurularının 30 Ekim – 3 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Toplum Yararına Program kapsamında Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü 29, Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 7, Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 7, Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 7, Adaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 7, Yedisu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü    5, Kiğı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 5, Yayladere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü            5 olmak üzere toplam 72 kişi istihdam edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine alınacak geçici işçilerin başvuru yapabilmeleri için katılım şartları şu şekilde belirtildi:

“Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almamak, Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

İstihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

Katılımcılar, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nda dosyası olanlardan seçilecektir.

Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir.

Tüm Programlar 15/11/2017 tarihinde başlayacak, 30/06/2018 tarihinde sona erecektir.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN