• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

“İnternetle Hayat Kolay”

8 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1238 defa okundu.
“İnternetle Hayat Kolay”

Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve TTNET’in ortaklaşa yürüttüğü “İnternetle Hayat Kolay” projesi kapsamında Solhan Kaymakamı Şeref Aydın ziyaret edildi.

  “İnternetle Hayat Kolay” projesi kapsamında Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği adına Dernek gönüllüleri; Kenan Yüce, Mehmet Tetik ve Abdurrahman Ayhan, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın’ı ziyaret ettiler.

Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve TTNET’in ortaklaşa yürüttüğü “İnternetle Hayat Kolay” projesi kapsamında Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği gönülleri Kaymakam Aydın’a yaptıkları ziyarette proje hakkında bilgi verdiler.

İnternet üzerinde sunulan kamu hizmetleri ve özel hizmetlerin dünyada ve Türkiye’de birçok kişinin hayatını kolaylaştırdığını belirten proje gönüllüleri, Ülkemizde internet kullanımının hızla arttığını ancak hala tüm yurttaşların bu teknolojiden eşit ölçüde yararlanmadığını aktardılar.

Proje hedeflerini de aktaran Proje Gönüllüleri, Türkiye’de internet okur-yazarlığı oranının arttırılmasını, Kamu ve Özel sektörün sunduğu e-hizmetlerin kullanımı için kapasite gelişimi desteği, Yeni medya araçlarının bilinçli kullanımı konusunda farkındalık sağlanması ve İnternet güvenli kullanımı hakkında bilincin arttırılmasının hedeflendiğini ifade ettiler.

Proje Gönüllüleri ayrıca; Projede özel eğitimden geçen 120 gönüllü eğitmenin bir yıl boyunca kalkınmada öncelikli 20 kentte toplam 12 bin yurttaşı eğiterek hayatlarını kolaylaştırmalarına yardım edeceklerini belirttiler. 

Kaymakam Aydın, ise projenin uygulanmasında yer sağlayacaklarını belirtirken yerelde hizmet sunan derneklerin de bu tür faaliyetlerde bulunmasının da faydalı olacağını belirtti.

Yerel çalışmaların yereldeki Sivil Toplum Kuruluşları tarafından yapılması veya çalışmaların içinde olmalarının daha uygun olacağını belirten Aydın, Solhan’da kadın hakları ile ilgili bir toplantı yaptıklarını ancak yapılan toplantıda kadın haklarını erkeklerin konuştuğu örneğini vererek bu alanda çalışmaların yapılmasını önemsediğini ve bu tür çalışmalara destek vereceğini söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN