• Dolar Alış / Satış: 8.547 / 8.563
  • Euro Alış / Satış: 10.365 / 10.383
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:53
  • Yatsı: 21:46

İnternet Cafeler Denetlendi

21 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1685 defa okundu.
İnternet Cafeler Denetlendi

Solhan Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından ilçedeki ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcıları denetimleri yapıldı.

 İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkındaki Yönetmeliğin Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarının yükümlülükleri ve işyerlerinde uyulması gereken kurallarda yer alan yükümlülük ve şartlar açısından, genel güvenlik ve asayiş yönünden denetlenmesi için Solhan Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından internet cafe denetimleri yapıldı.

Solhan Kaymakamlığı Şefi Mehmet Selim Kaya’nın başkanlığında,  Solhan Belediye Başkanlığı Zabıta Memuru Murat Rustemoğulları, İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Memuru Rahman Duran, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Hüseyin Artunç Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilişim teknolojileri Öğretmeni İshak Uğur, Toplum Sağlığı Merkezi Çevre Sağlığı Teknisyeni Kamil Ay ve Kaymakamlık Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Emin Oya’dan oluşan komisyon tarafından denetimler gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz hafta komisyon tarafından İnternet cafe işletmecilerinin cezai müeyyidelere maruz kalmamaları için yapılan denetimlerde; internet cafe işletmecilerine yönetmelik hükümleri tebliğ edilip uyulması gereken kurallarla ilgili tebligatlar yapıldı.

Kaymakamlık Makamının ilgili kanunun hassasiyetle uygulanması, çocuklarımızın ve gençliğimizin korunması konusunda verilen talimatları üzerine çocuklarımız üzerinde etkisini gün geçtikçe artıran internet cafelerin daha güvenilir, daha nezih yerler haline gelmesi yolunda çalışmalarının devam edeceğini söyleyen Kaymakamlık İnternet Cafeleri Denetleme ve Kontrol Komisyon Başkanı Mehmet Selim Kaya; işletmecilere gerekli bilgilendirme ve uyarılarda bulundu.

12 yaşından küçük çocukların ancak, yanlarında veli veya vasileriyle işyerlerine girebileceklerini ve 12-15 yaşlarındaki gençlerin yanlarında veli veya vasileri olmadan saat 20.00’den sonra işyerlerine alınmayacakları belirten Kaya, İşyerlerinde tütün ve tütün mamulleri içilmeyeceğini de hatırlattı.

Yükümlülüklere aykırı hareket ettiği belirlenen ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcılarına, mülki idare amiri tarafından Üç bin Türk Lirasından Onbeşbin Türk Lirasına kadar idarî para cezasının verilebileceğini hatırlatan Kaya; denetim komisyonu olarak denetimlerinin sürekli olarak yapılacağını ve konu üzerinde titizlikle duracaklarını söyledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN