• Dolar Alış / Satış: 8.547 / 8.563
  • Euro Alış / Satış: 10.365 / 10.383
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:53
  • Yatsı: 21:46

‘İnsan Olmanın Temel Şartı, Eğitimdir’

17 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1251 defa okundu.
‘İnsan Olmanın Temel Şartı, Eğitimdir’

“İnsanların eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktardığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, Bu yüzden insan olmanın temel şartının eğitim olduğunu söyledi.

  

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı 2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim dönemi başlangıcı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Bu anlamlı haftada, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz eğitim ve öğretime hazır, sevgiye susamış körpecik fidanlara kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken çok kıymetli anne babalar, çocuklarının okula başlamasının gurur ve coşkusunu yaşamaktadır” ifadelerini kullandı.

Eğitimin önemine vurgu yapan Sarı, “İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır. Bu yüzden insan olmanın temel şartı, eğitimdir. İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmek ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür. Evrensel değerlerin yanında milli değerlerine sahip çıkan, demokrasi ve insan haklarını içselleştiren, kendine güvenen, özgür düşünen, sorgulayan, bilgiyi üretebilen, Cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek; ülkemizi güçlü kılacaktır. Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, öğretmenlerimize düşmektedir. Bu kutsal mesleğe gönül veren değerli öğretmenlerimizin fedakarca çalışacaklarına güvenim sonsuzdur” ifadelerini kullandı.

Anne ve Babalara Tavsiyelerde Bulundu

Anne ve babalara tavsiyelerde bulunan Sarı, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Değerli anne-babalar, ‘Eğitim ailede başlar’ sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız. 2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim döneminde yaklaşık 417 eğitim kurumunda 62 bin öğrenci ve 2847 öğretmen ile her sene olduğu gibi bu senede eğitimde önemli başarılar kazanmak amacını taşıyoruz. Küreselleşen, sınırların kalktığı dünyamızda bilim, ekonomi, kültür vb. konularda bir adım öne geçmek isteyen toplumlar; formal veya informal, örgün veya yaygın her türlü yol ile eğitimi geliştirmek ve çeşitlendirmek zorundadır. Çağın şartlarına uygun şekilde eğitim almış vatandaşlara sahip ülkeler, gelişmişlik düzeyi bakımından üst sıralarda yer alacaktır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm imkânlarımızı Bingöllü hemşerilerimizin hizmetine sunma çabası içindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN