• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

İNSAN HAKLARI KURULU MART TOPLANTISI YAPI

13 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1150 defa okundu.
İNSAN HAKLARI KURULU MART TOPLANTISI YAPI

Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında yapılan İnsan Hakları Kurulu 2015 yılı Mart ayı toplantısında, önceki ayın toplantısı kısaca değerlendirildikten sonra vatandaşların kurul üyelerine ilettikleri konular değerlendirildi.

 İlçe İnsan Hakları Kurulu 2015 yılı Mart ayı toplantısı Kaymakamlık makamında kurul Başkanı Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında yapıldı.

Şubat 2015’te görüşülen konuların kısaca değerlendirildiği toplantıda vatandaşların kurul üyelerine ilettikleri konular değerlendirildi.

Geçtiğimiz yıl kurula aktarılan Ticari Taksi ücret ve güzergahları ile Boğlan Mahallesi ile Halime Pınar Mahallesi arasında bulunan taşkın su kanalı tekrardan görüşüldü.

Ticari taksilerin Belediye mücavir alanları olan Sanayi bölgesi ile Mizgeft ve Düğün Salonu bölgelerinde farklı ücret uygulandığının vatandaşlar tarafından iletildiği kurulda konu değerlendirilip Solhan Belediyesi tarafından gerekli çalışmanın yapılıp vatandaşların varsa mağduriyetlerin bundan sonra devam etmemesi için görüşler paylaşıldı.

Boğlan Mahallesi ile Halime Pınar Mahallesi arasında bulunan taşkın su kanalı hakkında DSİ ile yapılan yazışma sonucunda DSİ personellerinin gelip incelemelerde bulunduğu ancak kanalın Solhan Belediyesi veya vatandaşlarca üstü kapatıldığı için herhangi bir çalışmanın yapılmayacağı belirtildiği kurula aktarıldı. Kurul üyeleri de Belediye’nin tekrar incelemelerde bulunup gerekirse kendi imkânları ile sorunu çözmesi görüşünü paylaştılar.

Mart ayında Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile ilgili bir konuda Vakıf mütevelli heyetinin daha duyarlı olması talebi iletildiği ve Solhan Devlet Hastanesi’nde vatandaşlarca iletilen eksiklikler görüşülüp hastaneye iletilmesi kararı alındı.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN