• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

İNSAN HAKLARI KURULU 2015 YILI İLK TOPLANTISI YAPI

18 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1134 defa okundu.
İNSAN HAKLARI KURULU 2015 YILI İLK TOPLANTISI YAPI

Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında yapılan İnsan Hakları Kurulu 2015 yılı ilk toplantısında, geçtiğimiz yıllarda yapılan çalışmalar kısaca değerlendirildikten sonra kurulun etkin ve verimli çalışması için 4 komisyon kuruldu.

 İlçe İnsan Hakları Kurulu 2015 yılı ilk toplantısı Kaymakamlık makamında kurul Başkanı Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında yapıldı.

Geçmiş yıllarda yapılan çalışmalar ve kurulun görevi hakkında kurul üyelerini kısaca bilgilendiren Kaymakam Aydın, İlçe İnsan Hakları Kurulunun görevinin, insan haklarının korunması ve insan hak ve özgürlüklerinin kullanılmasının önündeki engeller ile hak ihlallerine yol açan sebepleri incelemek, araştırmak ve bunların çözümüne ilişkin önerilerde bulunmak ve her türlü ayrımcılığın önlenmesi için gerekli çalışmaları yaparak, idarenin uygulamalarında vatandaşlara hoşgörü ve nezaketle yaklaşılmasını sağlamak amacıyla gerekli çalışmaları yapmak gibi birçok görevin olduğunu aktardı.

İnsan Hakları Kurulu’nun bir görevinin de kamuoyu oluşturmak olduğunu aktaran Aydın, İnsan haklar ihlalleri sadece kamu görevlilerinin yapmadığını, toplumdaki belli bir grubun başka bir grup üzerinde tahakkümü de söz konusu olabileceğini ve toplum içinde aile içinde de ihlallerin olabileceğine değindi.

Kaymakam Aydın’ın değerlendirmesinden sonra kurul üyeleri de söz alıp bilgi paylaşımında bulundular. Geçmiş yıllarda yapılan çalışmaların da değerlendirildiği ve yeni gündemlerin oluşturulduğu İnsan Hakları Kurulu toplantısında kurulun etkin ve verimli çalışması için Halkla İlişkiler ve İletişim Komisyonu, İnsan Hakları Eğitim ve İnsan Hakları Bilincini Geliştirme Komisyonu, İnsan Hakları İhlalleri Araştırma, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu ve Nezarethane Denetim Komisyonları kuruldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN