• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

İNŞAAT İŞÇİLERİNE SALDIRI

19 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
873 defa okundu.
İNŞAAT İŞÇİLERİNE SALDIRI

Çalışmak için Ankara’ya giden ve Ankara’nın Nallıhan ilçesinde bir inşaatta çalışan işçiler darp edildi. Aralarında Solhanlı içlilerinde olduğu inşaat çalışanlarına yapılan saldırıda içlilerin öldüresiye dövüldükleri belirtildi.

Ekmek parası kazanmak için giden ve okul masraflarını çıkarmak için giden işçilerin çalıştığı Ankara Nallıhan ilçesinde bir inşaatta çalışan işçilere bir gurubun saldırdığı öğrenildi.

Aralarından Solhanlı üniversite öğrencisinin de bulunduğu işçilere demir sopa ve coplarla sardıran gurubun inşaatta kalan bir işçiyi inşaatın balkonundan aşağı atıldığı iddia edildi.

Solhan’dan çalışmak için Ankara’ya gittiğini ve üniversitede okuduğundan okul masraflarını çıkarmak için çalışmak zorunda olduğunu söyleyen Solhanlı genç F.C., gece 23.00 sularından bir arkadaşlarının kendilerini dışarıda kavga olduğunu söyleyerek uyandırdığını ve kendilerinin da başkalarının kendi aralarında kavga ettiğini düşündüklerini ifade etti.

Dışarıda kavga ediyorlar sandıkları kişilerin kapıyı kırıp içeri girdiğini ve daha olaya anlam veremeden saldırıya uğradıklarını belirten F.C., saldırganlara neden bunu yaptıklarını ve ne suçları olduklarına yönelik bir şeyler anlatmaya çalıştığını ancak dinlenilmediği gibi cop ve demir sopalar ile darp edildikten sonra sürüklenerek dışarı çıkarıldıklarını söyledi.

“3 KİŞİ YAKALANDI, SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR”

Bir işçinin bayılana kadar darp edildiğini ve bir işçinin de balkondan atıldığını ve balkondan atılan işçinin belinin kırıldığını söyleyen F.C., saldırganların dışarı çıkarıldıktan sonra darp etmeye devam ettiğini ve olay yerine polisin gelmesine rağmen müdahalede bulunmadığını iddia etti.

Darp edildiklerinde saldırganların kurt işareti yapmaları ve İstiklal Marşı okumalarını istediklerini ve okumalarına karşın kendilerine karışmayacaklarını ifade ettiklerini söyleyen F.C., daha sonra tekrar içeri alındıklarını ve bu sefer dışarıdan tuğlalar ile saldırıldığını ve olaydan 30-40 dakika sonra polislerin geldiğini ve hastaneye daha sonra kaldırıldıklarını iddia etti.

Olayın ertesi günü il emniyet müdürü ve valinin kendilerini ziyarete geldiğini ve sağduyulu olmalarını gerektiğini belirtip gereğini yapacaklarını ve 3 kişiyi yakaladıklarını belirtip soruşturmanın devam ettiğini belirttiklerini söyleyen F.C., Vali ve emniyet müdürünün isterlerse burada kalmalarına karılış kendilerini koruyacaklarını söylemelerine rağmen kalmadıklarını ve saldırganların kalmaları durumunda kendilerini öldürmek ile tehdit ettiklerini aktardı.

OLAYIN NEDENİNİ BİLMEDİKLERİNİ SÖYLEDİ

Olayın neden meydana geldiğini bilmediğini ancak zihinsel engelli birinin şantiyeye geldiğini ve şantiye çalışanların buna yemek verdiğini ve bu şahın da söylenilene göre çarşıda ‘Kürtlere gidin, Kürtler şöyledir, böyledir’ dediğini duyduğunu söyleyen F.C., olayın bundan dolayı çıktığına dair söylentilerin de olduğunu aktarırken olay esnasında öleceklerini düşündüklerini ancak kurtulduklarını aktardı.

Bingöllü işçilerin saldırıya uğraması ile ilgili fotoğraf ve görüntüleri paylaşan birçok sosyal medya kullanıcısı, ırkçı saldırının kabul edilemeyeceğini dile getirerek yaşanılanlara tepki gösterdiler.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN