• Dolar Alış / Satış: 8.547 / 8.563
  • Euro Alış / Satış: 10.365 / 10.383
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:53
  • Yatsı: 21:46

İmam Hatip’te Münazara Etkinlikleri

12 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3432 defa okundu.
İmam Hatip’te Münazara Etkinlikleri

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nün Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlediği Münazara Etkinlikleri Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde de gerçekleştirildi.

 Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde de bu kapsamda gerçekleştirilen Münazara Etkinlikleri’ne Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi 9’uncu, 10’uncu ve 11’inci sınıfları katıldı.

Her sınıf öğrencileri belirlenen münazara konularına göre performans gösterdiler.

9’uncu sınıf münazara konusu: ‘Medyanın toplumlar üzerindeki etkisi’.

Bu alanda münazaraya katılan grupların savundukları tezlerden biri; ‘Medya, toplumlar için çok yönlü bilgi akışı ile objektifliği sağlayan bir kaynaktır’, diğeri ise; ‘Medya, toplumları yönlendiren ve objektifliği ortadan kaldıran bir kaynaktır’  oldu.

10’uncu sınıf münazara konusu: ‘Gençlerde dini duygu ve düşüncenin oluşumu’.

Bu alanda münazaraya katılan grupların savundukları tezlerden biri; ‘Gençlerde dini duygu ve düşüncenin oluşumunda aile önemlidir’, diğeri ise; ‘Gençlerde dini duygu ve düşüncenin oluşumunda okul önemlidir.’ 10’uncu sınıf öğrencileri bu konularda paylaşımlarda bulundular.

11’inci sınıf münazara konusu: ‘İslam coğrafyasında farklı düşünce ve yorumlar’ olarak belirlendi. Bu alanda münazaraya katılan grupların savundukları tezlerden biri; “İslam coğrafyasında farklı düşünce ve yorumlar bir zenginlik ve kazanımdır”, diğeri ise; “İslam coğrafyasında farklı düşünce ve yorumlar, birlik ve bütünlüğü engeller” paylaşımları yapıldı.

Geçtiğimiz hafta Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde de gerçekleştirilen münazara etkinliklerine katılan sınıflardan 11’inci sınıflarda: 11 A Anadolu Şubesi, 10’uncu sınıflarda: 10 A Anadolu Şubesi ve 9’uncu sınıflarda: 9 A Şubesi başarılı oldular.

Başarılı olan sınıfların ileriki tarihlerde ilde yapılacak münazaraya katılacakları belirtildi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN