• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

İMAM HATİPLİLER PERTEK’TE BULUŞTU

11 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2504 defa okundu.
İMAM HATİPLİLER PERTEK’TE BULUŞTU

Tunceli Pertek İmam Hatip Lisesi’nde okuyanlar yıllar sonra bir araya geldi. Okudukları ilçeyi ziyaret eden İmam-Hatipliler, okulu ziyaret edip hatıraları yâd ettiler. Gerçekleşen buluşmada çoğunluğunun Solhanlıların oluşturduğu ve yaklaşık 20 yıl aradan sonra bir araya gelen mezunların da olduğu buluşmanın bundan sonraki yıllarda da devam etmesi istendi.

1995-2001 yılları arasında Tunceli Pertek İmam-Hatip Lisesi’nde okuyan ve bu yıllarda mezun olan çoğunluğunu ise Solhanlıların oluşturduğu İmam Hatipliler, yıllar sonra okulu ziyaret edip, geçmiş hatıraları yâd ettiler.

Bingöl Solhan’dan, Elazığ ve İlçeleri ile Pertek ve civarında yaşayanların yanı sıra İstanbul’da yaşayıp okul arkadaşları ile buluşma imkânı bulunan onlarca kişi 9 Temmuz 2016 Cumartesi günü Pertek’te soluğu aldı.

Pertek’te okudukları okulu ziyaret ettikten sonra tanıdıkları esnafları ziyaret eden ve Keban Sahilinde Pertek Belediyesi tarafından halkın istifadesine sunulan parkta yemek yenip hatıra fotoğrafı çekildikten sonra okudukları okula tekrar dönen eski öğrenciler, burada hatıra fotoğrafı çektiler.

Okullarının 2000’li yıllarda kapatılıp daha sonra Mustafa Kemal Çok Programlı Lise’ye dönüştüğünü gören öğrenciler, üzüntülerini dile getirdiler.

Son yıllarda yeniden Pertek’te İmam Hatip ortaokulu ve Anadolu Lisesi’nin açıldığını ancak şuan öğrenimin tek katlı prefabrik yapıda verildiğini öğrenen eski öğrenciler, imam hatip lisesinin tekrardan eski yerinde eğitim-öğretim vermesi gerektiğini aktardılar.

Okul ziyareti akabinde Pertek çarşısına giden İmam Hatipliler, burada Pertek’ten tanıdıklar ile bir araya gelip anıları paylaştılar.

Pertek’te ziyaretlerde bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, İmam hatiplilerin ziyaretini duyması üzerine kendilerini ziyaret edip sohbetlerine iştirak etti.

Buluşmanın güzel bir faaliyet olduğunu ancak bununla yetinilmemesi gerektiğini belirten Ekinci, kendisinin de imam hatip kökenli olduğunu ve imam hatiplilerin geleceğe de ışık tutması gerektiğini anımsattı.

Bu etkinliğin kendileri için de ilk olması hasebiyle çok anlamlı ancak geniş katılım olmadığı için yeterli görülmediğini belirten İmam Hatipliler, sonraki yılarda daha kapsamlı programlar yapmayı düşünüp ilçede yeni açılan imam hatip öğrencilerine yönelik de çalışmalar yapmayı da görüştüklerini aktarırken milletvekili Ekinci’den okulun eski yerinde eğitim-öğrenim vermesi için destek istediler.

Kısa sohbetin akabinde, milletvekili Ekinci, İmam Hatipliler ile hatıra fotoğrafı çektikten sonra ilçe ziyaretine devam ederken Pertek’e misafir olan eski İmam-Hatipliler de ilçeden ayrıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN